Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Kronika
         IMIENINY:
 1. czerwca - FESTYN RODZINNY - poświęcenie wyremontowanych sal...2008-06-01  

To już V Festyn Rodzinny – odbył się 1 czerwca na placu przedszkolnym pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”. Festyn został zorganizowany przez Radę Rodziców, pracowników naszego przedszkola oraz rodziców dzieci 3-4 letnich. Atrakcji było co niemiara. Jeszcze przed rozpoczęciem festynu dzieci miały malowane buzie, co wprawiło je w radosny nastrój.

Oficjalne otwarcie festynu nastąpiło o godz. 14.00. Pani dyrektor Barbara Utrata szczególnie powitała wszystkie dzieci, złożyła im życzenia i poprosiła dorosłych o zaśpiewanie dzieciom "sto lat". Następnie powitała wszystkich zaproszonych gości, sponsorów, rodziców, mieszkańców Moch i wszystkich innych przyjaciół przedszkola..

Po przywitaniu, ks. Proboszcz Ryszard Penczyński poświęcił krzyże, które 3-osobowe delegacje  /dziecko-rodzic-nauczyciel/ powiesiły w poszczególnych salach i wszystkie pomieszczenia przedszkolne. Powagi tej chwili dodała pieśń „Barka” płynąca z ust przedszkolaków i wszystkich gości.

         Pani dyrektor przybliżyła wszystkim jak przebiegał remont, który trwał pół roku, a mimo to przedszkole tętniło życiem. Podsumowując to wszystko p. dyrektor powiedziała BYŁO CIĘŻKO, ale widząc efekt końcowy WARTO BYŁO. Słowa uznania wyrazili także: p. wójt  Dorota Gorzelniak i p. wicewójt Mariusz Silski, który dopowiedział jeszcze kilka faktów remontowych.

         Przedszkolacy dziękując wszystkim obdarowali zaproszonych gości kwiatami i zaprezentowali się w pięknym programie artystycznym: śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, które były również skierowane jako życzenia dla Mamy i Taty. Rozbawili gości wesołymi inscenizacjami i zagrzali do boju wszystkich kibiców śpiewając i tańcząc utwór „Do boju Polsko”. Po występach przedszkolaków wszyscy chętni mogli zobaczyć wyremontowane Przedszkole - a chętnych było sporo i już nawet próbowano zapisać dzieci z wyprzedzeniem 2-letnim.

         Pan konferansjer Grzegorz Mikołajczak zachęcał wszystkich do korzystania z dodatkowych atrakcji: dmuchanego zamku, kupowania losów na loterii fantowej, a także zapraszał do punku gastronomicznego na pyszne ciasto, kawę kiełbaskę hod-dogi, tosty i lody. A w między czasie przygotował się zespół „Tryton” P. Macieja Gabały, który rozweselał dzieci i ich rodziców  wesołymi zabawami, konkursami i tańcami. Po wspólnych zabawach czas na przerywnik i zobaczenie pokazu tańcy, przygotowanych przez uczennice gimnazjum pod kierunkiem Honoraty Paterek. Przybyły również „czarodziejskie wróżki” z koszami pełnymi słodyczy i obdarowały wszystkie dzieci niespodziankami. Festyn zakończył się losowaniem nagród głównych i podziękowaniem wszystkim za miłą, wspólną zabawę, która zintegrowała najmłodszych z wszystkimi uczestnikami.

Redakcja Przedszkolna              
Pani Dyrektor

powitała

zaproszonych gości

Pani Wójt gratulowała

Dzieci czekały

na swoje występy

Krzyże do sal

poświęcił ks. Proboszcz

Odnowione sale też

Teraz dzieci dały pokaz

soich umiejętności

tanecznych...


...i aktorskich
Rozgrzewka...

...przed EUROTańczyły też...

...gimnazjalistki

Wesoły konferansjer...

...i Zespół Muzyczny

Wspólna zabawa

w różnych miejscach

Kupcie szczęście...

Jak to w Przedszkolu

Wszycy bawili...

...się wspaniale

...nagrody czekają

Sprzedawali...

...kupowali


BO WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ. I żaden grosz się nie zmarnuje.
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6034892      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia