Strona główna -> AZYMUT -> Bieg Niepodległości
         IMIENINY:
 11 listopada- Bieg Niepodległości2009-11-11  

         Dnia 11 listopada w Święto Niepodległości w szkole w Mochach odbył się coroczny Bieg Niepodległości. Tym razem impreza odbyła się przy szkole, a nie jak ostatnio na stadionie. Trasy wyznaczone były na boisku szkolnym i wokół pól. Udział w biegach wzięło około 500 zawodników! Oprócz biegaczy ze szkoły i przedszkola w Mochach przyjechali zawodnicy z różnych miejscowości, takich jak: Wrocław, Poznań, Międzyrzecz, Wolsztyn czy Powodowo.

     O godzinie 10.30 imprezę otworzył odśpiewany przez zawodników hymn Polski. Następnie delegacje Szkoły Podstawowej i Gimnazjum poszły z kwiatami i ze zniczami pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. W tym samym czasie odbywało się oficjalne otwarcie zawodów. Jako pierwsi biegali najmłodsi zawodnicy z przedszkola i klas I-III. Po ich biegach odbyły się dekoracje najlepszych szóstek. Zostały wylosowane też nagrody pocieszenia wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli swoje biegi. Po dekoracjach i losowaniu biegali uczniowie klas IV-VI. Wystartował bieg główny na 8,5 km, w którym biegło 31 zawodników. Kolejnym biegiem był bieg rekreacyjny na dystansie 1 km. W tym biegu startował także dyrektor Szkoły w Mochach p. Andrzej Galla. Gdy wszyscy zawodnicy z biegu rekreacyjnego dobiegli na metę, odbyły się kolejne dekoracje. Przed losowaniem była chwila przerwy, gdyż zawodnicy z biegu głównego zaczęli wbiegać na metę. Kiedy ostatni zawodnik przekroczył linię mety, odbyło się losowanie, a po nim ostatnie już biegi gimnazjalistów. Zawodniczki z kategorii K14 i K15 i zawodnicy z M14 i M15 biegali razem. Potem odbyła się ostatnia już dekoracja gimnazjalistów, jak i zawodników biegających w biegu głównym - OPEN. Nagrodzeni zostali też najlepsi zawodnicy z powiatu wolsztyńskiego, którzy biegali w kategorii OPEN.

     Gratulujemy wszystkim zawodnikom wyników i mamy nadzieję, że i za rok frekwencja będzie tak duża jak w tym roku.

      Dziękujemy bardzo za udostępnienie nam zdjęć, autorstwa Kasi Napieralskiej. Jeśli posiadasz własne fotki z Biegu Niepodległości i chcałbyś je nam udostępnić, zgłoś się.

 

 

pliki do pobrania:
- Wyniki

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6170129      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia