Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 14 lutego obchodzimy Dzień Zakochanych – Walentynki...2017-02-15  

Obchodzi je każdy, bez względu na to, ile ma lat i jakiej jest płci. Święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych ale też chorych na epilepsję i inne choroby mogące mieć podłoże nerwowe.

Ten dzień sprzyja nieśmiałym zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć. Cudownie jest być zakochanym i kochanym! A Dzień Zakochanych jest właśnie po to, aby o tym mówić.

Właśnie tego dnia odbył się w szkolnej bibliotece „Konkurs Walentynkowy” dla chętnych. Każdy mógł odpowiedzieć na pytania i wrzucić kartkę do pudełka. Skorzystali z tej możliwości również nauczyciele. Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę słodkie serduszko.

Trochę problemów sprawiło pytanie – Jak nazywa się człowiek kochający książki? Odpowiadam zainteresowanym – to bibliofil.

Prawidłowo odpowiedziała na wszystkie pytania Julia Gonda z klasy VIa .

Pamiętajcie bądźcie mili dla siebie nie tylko w Walentynki bo jak powiedział Ks. Jan Twardowski „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” (to też jedno z pytań).

Gratuluję wszystkim uczestnikom i zapraszam na kolejne konkursy .

(17 lutego obchodzimy DZIEŃ KOTA )

Władysława Kruk           


redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4021139      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia