Strona główna -> S P M
         IMIENINY:
 5 lat minęło...2012-03-27  
W dniu 27.03.2012 r. spotkaliśmy się wszyscy - członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Moch, by świętować piątą rocznicę powstania stowarzyszenia, by wspominać to wszystko co się wydarzyło, czego doświadczyliśmy, czego dokonaliśmy w tym okresie. Dokładna data powstania SPM to dzień 26.03.2007r. wtedy to zrodziła się myśl by zadbać o naszą wieś Mochy w szerokim tego słowa znaczeniu, by zdobywać nowe środki do realizacji ciekawych inicjatyw, przedsięwzięć niemalże na każdym polu działań, zadań określonych w Statucie Stowarzyszenia. Inicjatorem tego pomysłu był dyrektor szkoły w Mochach Andrzej Galla, który po dzień dzisiejszy piastuje stanowisko prezesa stowarzyszenia.
Spotkanie rozpoczęło się występem zespołu wokalnego pod kierunkiem Barbary Nowak. Dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum wyśpiewały utwory nawiązujące do Stanu Wojennego lat osiemdziesiątych. Tą patriotyczną nutą spotkanie przybrało charakter mniej oficjalny. Koleżeństwo Renata i Jerzy Bortniak ciekawie zaprezentowali całe pięć lat istnienia i działalności stowarzyszenia. Na dużym ekranie wraz z interesującym komentarzem mogliśmy wrócić do chwil sprzed pięciu lat. Przypomnieliśmy sobie jakie wydarzenia miały miejsce każdego kolejnego roku. Oprócz prezentacji wydarzenia te zostały zarejestrowane i zapisane w kronice Stowarzyszenia, którą każdy obecny uczestnik spotkania mógł obejrzeć, powspominać.
Następnie prezes SSM w kilku słowach podsumował działalność Stowarzyszenia, czego wspólnie dokonaliśmy, jakie są nasze dalsze plany i zamierzenia, głównie dotyczące bieżącego roku 2012.
Na koniec spotkania wystąpił najstarszy członek stowarzyszenia pan Michał Turczyński, który podzielił się wspomnieniami, przeżyciami z lat drugiej wojny światowej.
Jubileuszowy wieczór przebiegał w bardzo miłej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez organizatorów tegoż spotkania.
Nieubłaganie wchodzimy w drugie pięciolecie działalności Stowarzyszenia. Życzymy więc sobie, aby nasze plany, zamierzenia, projekty zawsze się spełniały i znajdowały aprobatę wśród mieszkańców naszej wsi oraz władz naszej Gminy. Bądźmy aktywni na wiosnę.
Bożena Knop          

GALERIA FOTO

PREZENTACJA - KLIKAJ W ŚRODEK OBRAZU

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4625880      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia