Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 A po Konkursie... wycieczka!2017-11-29  

  29.11.2017 roku pojechałam z moimi koleżankami i panem Leszkiem Kolmanem na X Gminnym Konkurs Wiedzy o Historii i Tradycji Ziemi Przemęckiej. Konkurs odbył się w Przemęcie. Organizatorem konkursu oraz wyjazdu edukacyjnego jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół w Buczu, Kaszczorze, Kluczewie, Mochach, Przemęcie, Radomierzu i Starkowie.

Test składał się z pięćdziesięciu pytań, ale wszyscy uczestnicy skończyli pisać przed czasem. Potem wszyscy poszliśmy zjeść coś słodkiego i wypić herbatę. Po zjedzeniu ciasta wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy do Gniezna, aby zwiedzić Muzeum Początków Państwa Polskiego i katedrę. Najpierw zwiedziliśmy katedrę gnieźnieńską. Wszystkim się podobało. Po zwiedzeniu katedry poszliśmy pod pomnik Bolesława Chrobrego. Dowiedzieliśmy się, że jest to projekt wolsztyńskiego artysty Marcina Rożka, więc zrobiliśmy sobie wszyscy zdjęcie pod tym pomnikiem. Potem wyruszyliśmy do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Tam zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. W pierwszej grupie byli uczniowie z klas 4-6 a w drugiej grupie były 7 klasy oraz II i III gimnazjum. Ja i moje koleżanki byłyśmy w drugiej grupie. Na początku obejrzeliśmy ciekawy projekt filmowy dotyczący powstania Państwa Polskiego. Wszyscy byli bardzo zainteresowani tym projektem i zadawali mnóstwo pytań dotyczących obejrzanego materiału. Potem oglądaliśmy wystawę stałą. Były tam gliniane garnki, wartościowa biżuteria oraz wiele innych przedmiotów. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach architektonicznych, podczas których powstała makieta dawnego grodu Gniezna. Budowaliśmy z pudełek po zapałkach bramę wjazdową do miasta, katedrę oraz palatium, czyli siedzibę władców piastowskich. Na samym końcu poszliśmy na obiad, a potem pojechaliśmy do domu.

Wszystkim wycieczka bardzo się podobała. Mam nadzieję że za rok też pojadę na konkurs i wycieczka będzie również tak udana.

Julia Bzyl         

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze zbiorów Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie.

GALERIA

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4066546      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia