Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Kronika
         IMIENINY:
 Akademia patriotyczna...2007-11-09  

"POLSKO-OJCZYZNO MOJA" - pod takim tytułem w Przedszkolu w Mochach 9 listopada 2007 roku odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości. Przedszkolacy wraz z nauczycielkami na tę okazję przygotowali uroczystą akademię, na którą zostali zaproszeni goście w osbie Pani Wójt Doroty Gorzelniak, sołtysa wsi Pana Marka Malcherka, członków Rady Rodziców, przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Solcu oraz przedszkolaków z naszego przedszkola.

Akademia rozpoczęła się wysłuchaniem patriotycznej pieśni "Warszawianki" oraz wprowadzenie pocztu sztandarowego. Dzieci z grupy sześciolatków przedstawiły krótki rys historyczny nawiązując do wydarzeń z 1918 roku, a pięciolatki w pięknych wierszach wyraziły swoją miłość do Ojczyzny. Całą uroczystość przeplatały pieśni historyczne  takie jak "Rota", "Marsz Pierwszej Brygady", ktore płynąc z ust tych najmłodszych Polaków - patriotów wzruszyły do głębi wszystkich przybyłych gości. Mówiąc o wolności i miłości Ojczyzny nie można zapomnieć o tym, jak ważny dla wszystkich ludzi jest pokoj, o tym przypomniały nam dzieci z najmlodszej grupy, recytując wiersz "Pokoj".

Wszystkich obecnych gości zachwyciła postawa przedszkolaków pełna dumy i powagi. Uroczystość zakończyła się odspiewaniem Hymnu Narodowego "Mazurka Dąbrowskiego". Tak uroczyście uczczono Święto Niepodległości niewatpliwie pozytywnie wpłynie na wychowanie młodego pokolenia Polaków w duchu patriotycznym.

Dzieci z Przedszkola dzień później czyli 10 listopada wzięły udział w XVI Biegu Niepodległości.
i oczywiście zajęły miejsca na podium!redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6034871      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia