Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 AKADEMIA PATRIOTYCZNA2018-11-09  

09.11.2018 r. to dzień szczególny w życiu naszego przedszkola, ponieważ od samego rana świętowaliśmy 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęliśmy od włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”, kiedy to cała społeczność przedszkolna odśpiewała 4 zwrotki naszego hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie w krótkim programie artystycznym zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne: nasi najmłodsi przedszkolacy z grupy Pani Anety powiedziały wiersz pt. „Barwy Ojczyste”, średniacy Pani Małgosi pięknie zatańczyli tango z białymi i czerwonymi kwiatami, a dzieci z grupy Pani Joli i Pani Basi przedstawiły fragment programu artystycznego przygotowanego na Święto 11 Listopada. 
Odpoczynek nie trwał długo ponieważ przed 14.00 zaczęli się schodzić do przedszkola zaproszeni goście, aby raz jeszcze, wspólnie z nami świętować ten szczególny dzień. Wśród gości, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie znaleźli się: Pani Joanna Karkowska, Pani Małgorzata Zielińska, Pani Elżbieta Wita, Pani Rozalia Lorenc, ks. Ryszard Penczyński, Pan Piotr Kokornaczyk oraz wielu Rodziców naszych przedszkolaków. Dziękujemy, że znaleźliście Państwo czas, by włączyć się w tę uroczystość patriotyczną przygotowaną przez 6 – latki. 

Oczywiście to nie wszystko, co przygotowaliśmy dla Niepodległej. Już na początku listopada dało się odczuć w przedszkolu podniosły nastrój za sprawą biało – czerwonej dekoracji przedszkolnych okien. Odbyły się również dwa konkursy – plastyczny pt. „Polska lokalna niepodległa”, w którym wzięło udział 32 dzieci oraz recytatorski podczas którego 17 dzieci recytowało wiersze patriotyczne. Zapaliliśmy również znicz pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Uwieńczeniem naszych działań związanych z 100 rocznicą niepodległości będzie udział naszych przedszkolaków w XXVII Biegu Niepodległości w Mochach, a duża część naszych Pań zmierzy się z 5 kilometrowym dystansem podczas marszu nordic – walking. Wszystkim życzymy powodzenia.

Barbara Matysiak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5016413      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia