Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI2016-11-10  

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci zebrały się w sali maluchów, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przygotowany montaż słowno – muzyczny w wykonaniu dzieci 6- letnich miał na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Podczas akademii uroczyście została wprowadzona flaga Polski przez Poczet Sztandarowy. Dzieci dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Przedszkolacy, słowem, tańcem i piosenką, oddali szacunek symbolom narodowym. Recytowali wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski i namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny, śpiewali pieśni patriotyczne oraz zatańczyli taniec "Polonez". 
 
11 listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia również przez przedszkolaków, czego sami byliśmy świadkami. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność podczas akademii - pani inspektor ds. oświaty Joannie Karkowskiej, pani dyrektor Zespołu Szkół w Mochach Małgorzacie Zielińskiej, panu Grzegorzowi Mikołajczakowi, pani Kazimierze Matysiak, która zadbała o oprawę muzyczną grając na skrzypcach, rodzicom oraz wszystkim pracownikom przedszkola.
Po części artystycznej pan Grzegorz Mikołajczak przybliżył jeszcze raz wydarzenia z tamtego okresu, za co bardzo dziękujemy.
Na zakończenie pani Dyrektor Barbara Utrata podziękowała wszystkim za przybycie oraz za przygotowanie uroczystości. Szczególnie podziękowała przedszkolakom za ich występ, który został nagrodzony gromkimi brawami.

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 3970096      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia