Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI2017-11-13  

Święto Niepodległości to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. W naszym przedszkolu również staramy się uczcić pamięć tych, którzy walczyli i ginęli za wolność naszej ojczyzny. Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz przedszkolnych uroczystości.
Akademia miała przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna w wykonaniu dzieci 6- letnich przygotowana przez Panią Jolantę Jung i Panią Anetę Hamrol oraz prezentacja multimedialna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Podczas Akademii uroczyście została wprowadzona flaga Polski przez Poczet Sztandarowy. Dzieci dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość oraz zatańczyły taniec "Polonez".
To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność podczas Akademii - Pani inspektor ds. oświaty Joannie Karkowskiej, Panu Grzegorzowi Mikołajczakowi, Rodzicom oraz wszystkim pracownikom przedszkola.
Po części artystycznej pan Grzegorz Mikołajczak przybliżył jeszcze raz wydarzenia z tamtego okresu, za co bardzo dziękujemy.
Na zakończenie pani Dyrektor Barbara Utrata podziękowała wszystkim za przybycie oraz za przygotowanie uroczystości. Szczególnie podziękowała przedszkolakom za ich występ, który został nagrodzony gromkimi brawami.

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4452803      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia