Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Akademia z okazji Święta Niepodległości2017-11-14  
   Stajemy w dzień Święta Niepodległości do uroczystego apelu, aby oddać hołd Polakom i żołnierzom walczącym o wolną i suwerenną Rzeczpospolitą. Oddajemy cześć tym, dzięki którym po 123 latach zaboru odrodziła się wolna Polska, a także tym, którzy bronili odzyskanej niepodległości, płacąc za to krwią i życiem.

   11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzisiaj w szkole odbył się uroczysty apel, w którym pieśni patriotyczne, wiersze o wolnej Polsce i dokładna, ale ciekawa historia odzyskania niepodległości - to wszystko mogli obejrzeć obecni na uroczystości nauczyciele i uczniowie. 
   Podopieczni, których przygotowały p. Jolanta Piosik i p. Malina Górna, w ciekawy sposób pokazali, jak Polska odzyskała niepodległość. Wszyscy świetnie odegrali swoje role. Było widać ogromne zaangażowanie ze strony uczniów. Sala była doskonale ustrojona, co oddawało powagę tego święta. Pieśni śpiewane przez chór szkolny, który przygotowała p. Barbara Nowak, idealnie oddały patriotyczny charakter uroczystości. Każdy występ został nagrodzony ogromnymi owacjami. Szczególne gratulacje należą się Milenie Koźlik, która odważyła się i na zakończenie sama zaśpiewała jedną z piosenek. 
   Uroczystość podsumowała p. Małgorzata Zielińska - dyrektor szkoły. Podziękowała nauczycielom i uczniom zaangażowanym w akademię, pochwaliła młodzież, która z dumą i szacunkiem przyglądała się przedstawieniu, ale i zganiła tych, którzy nie zachowali się, jak na Polaka patriotę przystało. Wspomniała też o imprezie, która miała miejsce w dniu narodowego święta i w której uczestniczyli i nasi uczniowie i nauczyciele - Biegu Niepodległości oraz o obecności sztandaru naszej szkoły podczas gminnych obchodów w Przemęcie. 


   Nauczyciele i podopieczni byli ubrani w stroje galowe, co znaczy, że szanują Święto Niepodległości i wolną Polskę. W ten dumny, ale i radosny sposób uczniowie naszej szkoły uczą się miłości do ojczyzny, szacunku do symboli i poznają piękno naszego kraju.
redaktor: Moniek  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4103541      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia