Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 AKCJA 2017-09-21  

Kształtowanie postaw proekologicznych jest jednym z ważniejszych celów edukacji przedszkolnej. Dzieci już od najmłodszych lat uczą się pozytywnego stosunku do przyrody - jej ochrony teraz i w przyszłości. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

21 września wzięliśmy udział w jesiennym sprzątaniu gminy, w ramach 24 EDYCJI AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA "NIE MA ŚMIECI- SĄ SUROWCE", której organizatorem jest Związek Międzygminny Obra.
Tuż po godz. 9:00 wszystkie grupy przedszkolne rozpoczęły przygotowania do wielkiego sprzątania. Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci udaliśmy się sprzątać plac przedszkolny, teren wokół przedszkola i pobliski las.
Dzieci zbierały wszystkie napotkane śmieci – były to porzucone butelki i puszki po napojach, opakowania po chipsach, papierki i inne.

Udział przedszkolaków w akcji „ Sprzątania świata” był dla nich wielkim wyzwaniem i wspaniałą lekcją przyrody. 

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4452784      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia