Strona główna -> KLASY GIMNAZJUM -> Projekt Edukacyjny
         IMIENINY:
 Angielski kalendarz...2013-06-05  

W projekcie udział wzięli: Szymon Koziołek z kl. III a oraz Adrian Piskorski i Przemysław Przybyła z kl. III b. Głównym celem projektu było stworzenie kalendarza świąt w krajach anglojęzycznym oraz prezentacja efektów pracy przed uczniami.

    Uczniowie rozpoczęli realizację od wspólnego omówienia i ustalenia zasad współpracy oraz podziału pracy w zespole. Zdecydowali, że każdy z nich opracuje święta z kolejnych miesięcy: Szymon od stycznia do kwietnia, Przemek od maja do sierpnia a Adrian od września do grudnia. Po szczegółowym przeanalizowaniu każdego miesiąca zdecydowali oni na wybranie następujących świąt: styczeń – powitanie Nowego Roku w Nowym Jorku,

luty – Walentynki, marzec – Wielkanoc, kwiecień – Prima Aprilis, maj – May Day, czerwiec – urodziny Królowej w Wielkiej Brytanii, lipiec – Święto Niepodległości, sierpień – Międzynarodowy Dzień Młodzieży, wrzesień – Święto Pracy w USA, październik – Halloween, listopad – Święto Dziękczynienia, grudzień – Boże Narodzenie.

Praca nad projektem postępowała harmonijnie, uczniowie dotrzymywali wszystkich terminów wyznaczonych przez nauczyciela. Prezentacja projektu nastąpiła w drugiej połowie czerwca poprzez wywieszenie poszczególnych kart z kalendarza na korytarzu szkolnym, które spotkały się z dużym zainteresowaniem pozostałych uczniów.

Dzięki projektowi uczniowie zyskali nowe umiejętności takie jak: efektywna współpraca w grupie, tworzenie planu działania, praca systematyczna i korzystanie z różnych źródeł informacji. Uczniowie wzbogacili również swoje słownictwo i poszerzyli wiedzę dotyczącą krajów anglojęzycznych.


Alicja Nowak        
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6714889      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia