Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Autostrada do szkoły 2018-06-22  

Klasa IIIc wzięła udział w programie "Autostrada do szkoły" ogłoszonym przez spółkę Autostrada Wielkopolska. Celem programu było nauczenie dzieci świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Organizatorzy zaproponowali najmłodszym udział w szeregu zajęć mających na celu podniesienie bezpieczeństwa. Głównym bohaterem cyklu był Zbyszek- zebra, który towarzyszył dzieciom każdego dnia. Uczył dzieci bezpiecznie przechodzić przez jezdnię w różnych miejscach. Pokazał wszystkim "zebry na drodze". Wyjaśnił, jak poruszać się wzdłuż drogi, szczególnie w miejscach, gdzie nie ma chodników i w terenie niezabudowanym. Zbyszek wyjaśnił dzieciom, jak ważne, w ruchu drogowym, są odblaski. Uczniowie dowiedzieli się także, jak bezpiecznie podróżować w samochodach.

Realizując program korzystaliśmy z materiałów zaproponowanych przez organizatorów, oglądaliśmy filmiki, rozwiązywaliśmy krzyżówki i zagadki. Wdrażaliśmy też swoje pomysły. Czytaliśmy przepisy ruchu drogowego. Wyruszyliśmy w teren. Spacerowaliśmy po drogach w terenie zabudowanym i niezabudowanym. Przechodziliśmy przez jezdnię w różnych miejscach. Przymierzaliśmy odzież odblaskową. Robiliśmy zdjęcia z fleszem modelom z odblaskami w ciemnym pomieszczeniu. Szukaliśmy informacji w internecie. Oglądaliśmy prezentacje. Wymyślaliśmy hasła o bezpieczeństwie. Wykonaliśmy plakaty. Na koniec naszych działań, udaliśmy się na wycieczkę do Wolsztyna, by porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z tymi, którzy na ten temat wiedzą najwięcej: z policjantami i strażakami. Gościliśmy w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej i Powiatowej Komendzie Policji.

Po zakończeniu programu relacja wraz ze zdjęciami znalazła się na stronie "Autostrady do szkoły". Później spotkała nas niespodzianka- nasze działania spodobały się organizatorom i oceniono nas najwyżej. Wygraliśmy! 20 czerwca przyjechali do naszej szkoły pracownicy spółki Autostrada Wielkopolska i przywieźli dla nas nagrody "od Zbyszka". Wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. W specjalnych okularach spacerowały po wirtualnym mieście i uczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Każdy uczeń dostał koszulkę z logo "Autostrada do szkoły" i odblaskowe gadżety. Główną nagrodą jest wyjazd od Skoda Auto Lab w Poznaniu, który zostanie zrealizowany we wrześniu. Przy szkole, od strony ulicy Sadowej, został tez zamontowany stojak na rowery z wizerunkiem zebry - Zbyszka.

W czasie realizacji programu Autostrada do szkoły ciekawie spędziliśmy czas. Wiele się nauczyliśmy. Rozwiązaliśmy kilka spraw. Wyjaśniliśmy różne wątpliwości. Rzuciliśmy światło na ważne kwestie. Jestem przekonana, że był to ważny czas i ważny temat, który pozostanie w pamięci moich uczniów na zawsze.

J. Koziołek               

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4145566      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia