Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Biały Miś... pojechał do Kaszczoru!2017-03-15  

15 marca po raz dwunasty gościliśmy w naszej szkole uczniów edukacji wczesnoszkolnej z terenu Gminy Przemęt, którzy przyjechali ze swoimi opiekunami, aby wziąć udział w Turnieju Sportowym o Puchar Białego Misia. W tym roku do sportowej rywalizacji stanęło pięć drużyn ze szkół podstawowych: z Przemętu, z Kaszczoru, z Bucza, z Biskupic i oczywiście z Moch. Każda ekipa składała się z 12 zawodników (6 chłopców i 6 dziewczynek) oraz z 2 zawodników rezerwowych.

Turniej rozpoczął się od uroczystej prezentacji poszczególnych drużyn, które przy dźwiękach żwawej muzyki przemaszerowały przez całą halę sportową. Następnie dyrektor Zespołu Szkół w Mochach pani Małgorzata Zielińska dokonała oficjalnego otwarcia zawodów. W swoim przemówieniu serdecznie powitała przybyłych na turniej zawodników, gości oraz kibiców. Następnie głos zabrała pani Adela Piosik. Najpierw w kilku zdaniach przypomniała zawodnikom zasady rywalizacji podczas turnieju, a potem poprosiła kapitanów drużyn do losowania torów sportowych zmagań.

Konkurencje były rozgrywane w dwóch grupach. W grupie A znalazły się trzy drużyny: na pierwszym torze - Przemęt, na drugim torze - Biskupice i na trzecim torze - Bucz. Natomiast w grupie B rywalizowały już tylko dwie drużyny: na pierwszym torze - Mochy, a na drugim torze - Kaszczor.

Sportowcy wzięli udział w ośmiu konkurencjach. Były to: piłka nożna, rzuty woreczkami do celu, wyścig z piłkami do koszykówki, tor przeszkód, slalom z krążkiem, wyścig z kozłowaniem piłki, bieg z podaniem piłki oraz wielka sztafeta. Punktacja we wszystkich konkurencjach była taka sama i przedstawiała się następująco: I miejsce – 5 pkt, II miejsce – 4 pkt, III miejsce – 3 pkt, IV miejsce – 2 pkt oraz V miejsce - 1 pkt. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: podinspektor oświaty pani Joanna Karkowska, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Mochach pani Barbara Utrata i nauczycielka Zespołu Szkół w Mochach pani Joanna Koziołek.

Od samego początku sportowych zmagań zawodnikom towarzyszyły ogromne emocje i donośny doping kibiców. Uczniowie walczyli uczciwie oraz z wielkim zaangażowaniem. Za każdym razem reprezentanci poszczególnych drużyn ze wszystkich sił starali się zdobyć jak najlepszy wynik. Po przeprowadzonej konkurencji i krótkiej naradzie komisja sędziowska za wyniki uzyskane przez wszystkie zespoły przyznawała punkty od 1 do 5. Od rozegrania pierwszej konkurencji aż do ostatniej w punktacji prowadziła drużyna z Kaszczoru. Natomiast wyraźnie na drugie miejsce wysunęła się ekipa gospodarzy, ale dopiero po rozstrzygnięciu przedostatniej konkurencji. O trzecie miejsce z wielkim zacięciem w końcówce zawodów walczyły drużyny z Bucza i Przemętu.

Ostatecznie po rozegraniu wszystkich konkurencji wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – Kaszczor – 34 pkt;

II miejsce – Mochy – 29 pkt;

III miejsce – Bucz – 24 pkt;

IV miejsce – Przemęt – 21 pkt;

V miejsce – Biskupice – 12 pkt.

Na zakończenie zawodów podinspektor oświaty pani Joanna Karkowska w imieniu całej komisji oraz przybyłych gości serdecznie pogratulowała zawodnikom wspaniałej sportowej rywalizacji i niezwykłego ducha walki. Podziękowała również organizatorom zawodów oraz opiekunom przybyłych drużyn.

Wszystkie ekipy za swój trud i sportową postawę otrzymały kółka ringo oraz pamiątkowe dyplomy, natomiast trzy najlepsze drużyny zostały dodatkowo nagrodzone medalami i pięknymi pucharami.

Patronat nad imprezą od wielu lat sprawuje pani Wójt, a fundatorem nagród jest Gmina Przemęt.

Organizatorki turnieju serdecznie dziękują komisji sędziowskiej oraz nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.

NASZA GALERIA

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału i godnego reprezentowania swoich szkół podczas całych zawodów. Serdecznie zapraszamy do nas za rok!!!

Organizatorki:

Adela Piosik, Katarzyna Filipek i Lidia Kluczyńska

zobacz też film TV Leszno

redaktor: Lid_Ka  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4103890      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia