Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Biblioteczny Dzień Chłopaka!2016-10-05  

28 września na dużej przerwie dziewczęta z Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowały dla swoich kolegów krótkie przedstawienie niespodziankę z okazji Dnia Chłopca. Trochę się obawiały o frekwencję ale koledzy dopisali. Nie wszyscy przyszli ale większość tak (i to sami bez ponagleń nauczycieli) – pewnie trochę z ciekawości. Dziewczęta w zabawny i nieco złośliwy sposób scharakteryzowały typy chłopców. Był więc Macho, Nieśmiały, Idealny a nawet Supermen. Chłopcom przedstawienie się podobało, bo nagrodzili koleżanki gromkimi brawami. W ogłoszeniu zaprosiły kolegów na „Słodki Quiz” i nastąpił niespodzianek ciąg dalszy. Teraz czekała na nich trochę trudniejsza część, czyli zagadki. Zaproszone panie nauczycielki czytały głośno fragmenty wierszy, lektur, a nawet trochę mniej znaną literaturę młodzieżową. Chłopcy nie zawiedli, prawidłowo rozpoznawali z jakich książek pochodzą cytaty. Znali nie tylko lektury ale też nowsze książki jak „Dziennik Cwaniaczka” czy „Magiczne drzewo”. Rozpoznali też nieco „odkurzoną” książkę czyli „Pan Samochodzik i Templariusze”. Za każdy prawidłowo odgadnięty tytuł dostawali „słodką niespodziankę”.

Gratulujemy, brawo chłopcy!

Natomiast w piątek w szkolnej bibliotece w dniu Ich święta czekały dalsze atrakcje. Każdy chłopiec wypożyczający książkę wybierał sobie ulubionego cukierka. Na innych czekały pytania i zagadki z literatury i wiedzy ogólnej. Chętnych do losowania pytań nie brakowało, cukierków też wystarczyło dla wszystkich.

Każdego kto chce zobaczyć lub przypomnieć sobie razem spędzone chwile zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Dziękuję wszystkim za udział w zabawie, a rodzicom za sponsorowanie słodyczy. Zapraszam do odwiedzania biblioteki nie tylko od święta.

GALERYJKA

Dodam jeszcze, że w październiku świętujemy dalej - bo obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych ale o tym później.

Władysława Kruk              

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3612121      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia