Strona główna -> AZYMUT -> Aktualności
         IMIENINY:
 Bilans roku 20112012-01-05  

Podsumowanie niezwykle bogatego roku 2011 odbyło się w stołówce szkolnej, w której zgromadzili się nie tylko członkowie klubu, ale i rodzice najmłodszych zawodników oraz wielu znamienitych gości ze Starostą Wolsztyńskim Ryszardem Kurpem oraz Wójtem Gminy Przemęt Dorotą Gorzelniak na czele. Przybył także z Poznania szef Wielkopolskiego SZS Zdzisław Urbańczyk, a także szef wolsztyńskiego Zrzeszenia LZS Krzysztof Piasek. Zawitali mocheńscy przedstawiciele Rady Powiatu oraz Gminy, sołtys wsi Mochy oraz członkowie zarządu piłkarskiego klubu "RYWAL-KLON". Jako że HKS "AZYMUT" Mochy działa przy szkole, to ze względów oczywistych, przedstawicieli szkoły nie liczę.

Podsumowania dokonał osobiście prezes klubu Andrzej Galla, który posiłkując się przygotowanymi prezentacjami (patrz poniżej) skupił się na najistotniejszych akcentach minionego roku. Mimo to, od ilości i jakości imprez (także organizowanych) i sukcesów zgromadzonym na twarzach pojawiały się wypieki, a usta przybierały rybi kształt.

Osobnym wątkiem była promocja "Rajdu Konwalii", imprezy ekstremalnej formuły orientacji sportowej, wymyślonej i zorganizowanej przez młodszą kadrę "AZYMUTU", która przebojem zdobywa miejsce w sportowym kalendarzu pasjonatów tego sportu z całej Polski. Bardzo merytorycznie istotę tego sportu oraz plany teamu rajdkonwalii.pl przedstawił Marek Galla. Prezentacja poniżej.

Jako że miniony rok był już 25., to i przybyli goście wyjątkowo docenili najlepszy klub powiatu wolsztyńskiego, nie żałując nie tylko ciepłych słów, ale i... pieniędzy, którymi w formie stypendiów obdarowali najlepszych zawodników 2011 roku: Katarzynę Galla, Sarę Jęskowiak, Gretę Jęśkowiak, Mikołaja Grabca i Szymona Kaczmarka. Przez panią Wójt doceniona została także kadra szkoleniowa, co przyznam, bardzo mi się podobało. Bez nich nie byłoby ani tych sukcesów, ani imprez, ani... takiego klubu! Klubu, który nie tylko szkoli sportowców, ale i kształtuje intelekt, co pięknie w swoim wystąpieniu pani Dorota podkreśliła. Szczerze gratulowali i doceniali pracę i atmosferę w klubie wszyscy. I pan Starosta, i obaj prezesi. I czuło się, że nie muszą się gimnastykować, by miłe słowa pasowały do jakości sukcesów mocheńskiego klubu.

O swoich przeżyciach i pięknych osiągnięciach mówił także przedstawiciel zawodników, Mikołaj Grabiec, któremu, jak sam stwierdził, bieganie wychodzi sprawniej, ale i mówienia wstydzić się nie musi. Mikołaju, ja Tobie gratuluję obu umiejętności.

Na ręce prezesa podziękowania od zawodników złożył już mówca znakomity, Łukasz Franek, zrobił to nie dość, że mądrze, to jeszcze dowcipnie, sprawiając sporą satysfakcję nie tylko panu Andrzejowi.

Potem jeszcze trochę rozmów kuluarowych dorosłych i dyskoteka młodzieży, bo tak jak powiedziałem, "AZYMUT" kształci naprawdę różnorakie umiejętności, tanecznych nie wyłączając.

Niech przemówią PREZENTACJE:

25 lat AZYMUTU  AZYMUT 2011 RAJDKONWALII.PL TEAM
 i WORLD ORIENTEERING CHAMPIONSHIP

Myślę, że tym razem powinny się tu znaleźć nie tylko komentarze, ale i gratulacje. Zasłużone, jak zwykle. Ja pierwszy je składam.

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6009609      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia