Strona główna -> RAMOL -> FUTSAL OLDBOJÓW
         IMIENINY:
 Bo hala była za ciasna?2013-02-24  

Piłkarski Turniej Oldbojów o Puchar Burmistrza Osiecznej odbył się już po raz 19., ale piłkarze "RAMOLA" w nim debiutowali i... zapłacili frycowe. Pięć dobrych drużyn, rozegrało ciekawy Turniej w wymagającej sali sportowej, której parametry miały wielkość boiska do... koszykówki.

Grano więc każdy z każdym ale... z bocznymi bandami. I właśnie to sprawiało piłkarzom "RAMOLA" najwięcej problemów. Brak odruchu, by po uderzeniu w aut nie cofać się, lecz grać dalej dał się we znaki zwłaszcza w pierwszym meczu - z gospodarzami. "OSA" żądliła nas szybko i wielokrotnie. Skończyło się na 8-1! Najwyższym wyniku w całym Turnieju. Zapisaliśmy się w historii już w pierwszym meczu, ale jakoś dumni z tego powodu nie jesteśmy.

W drugim meczu jedyna nieoldbojowa i najliczniejsza drużyna POLICJI pokonała oldbojów "BŁĘKITNI" Kąkolewo 3-1. Ostatni zaprezentował się "SOKÓŁ" Włoszakowice, który nadspodziewanie skutecznie (3-0) wypunktował gospodarzy.

Kolejnym meczem było starcie "RAMOLA" z "BŁĘKITNYMI" i tym razem było juz o wiele lepiej. Stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, ale i daliśmy się też zaskoczyć i w rezultacie jednak polegliśmy 2-1, mimo zdecydowanej przewagi optycznej. Cóż, zbytnia nerwowość powodowała brak skuteczności, ale mecz udowodnił, że nie wszystkim będzie nas łatwo pokonać.

Mecz POLICJANTÓW  z "SOKOŁEM" rozgrzał kibiców na dobre. Szala zwycięstwa się w jego trakcie przechylała i ostatecznie młodsi i silniejsi fizycznie piłkarze POLICJI zanotowali drugie zwycięstwo (4-3) i zgłosili chęć wygrania Turnieju. Wprawdzie drugie zwycięstwo na koncie zanotowali też gospodarze - w meczu z piłkarzami z Kąkolewa (3-1) i pozostał im mecz właśnie z POLICJANTAMI, lecz pod skórą czuło się, że nie będą w nim faworytami.

"RAMOL" postawił się też "SOKOŁOWI". Wprawdzie znów pierwszy dał się zaskoczyć, ale potem, ku zaskoczeniu obserwatorów, to częściej gorące chwile przeżywał bramkarz ekipy z Włoszakowic. Padło wreszcie wyrównanie i tym raźniej natarliśmy na przeciwników, którzy wydawali się słabnąć. Niestety, ochota na 3 pkt sprawiła, że znów zostaliśmy skutecznie skontrowani i nie zdobyliśmy ani jednego, przegrywając (2-1).

W kolejnym meczu POLICJANCI wyrwali żądło "OSIE" notując przekonujące zwycięstwo 5-1 i zapewniając sobie zwycięstwo w Turnieju jeszcze przed meczem z "RAMOLEM". Drugie miejsce wywalczył "SOKÓŁ", mimo porażki w ostatnim meczu z "BŁĘKITNYMI" (4-3), którzy jednak dzięki temu zwycięstwu zepchnęli z podium gospodarzy.

W meczu o honor "RAMOL" nie sprostał ekipie POLICJANTÓW, notując czwartą porażkę i nie strzelając nawet honorowej bramki. Mecz jednak wcale nie był taki jednostronny, jak pokazuje jego wynik (5-0).

Wracamy jednak zadowoleni z kolejnej sportowej imprezy, w której rozruszaliśmy nasze niemłode kości, którym na szczęście nic się nie stało, a o co bardzo się w rozgrywanych w tych ciasnych warunkach meczach bałem.

FOTOGALERIA

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    

 liczba odwiedzin: 4826833      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia