Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Bo mosty mamy różne...2018-03-08  

Kolejny scenariusz z programu Pomysłowy Rok zrealizowany przez klasę drugą to „Jak zbudować wytrzymały most?”. Specjalnie wybrałam ten scenariusz, aby zachęcić uczniów do obserwacji swojego otoczenia, a zwłaszcza budowy nowego mostu na kanale w Mochach.  

Najpierw przypomnieliśmy sobie wiersz Juliana Tuwima  „Lokomotywa”, w którym to ogromna i ciężka lokomotywa przejeżdża przez pola, lasy, tunele i mosty. Potem zastanawialiśmy się z jakich materiałów buduje się mosty, że są tak wytrzymałe. Odpowiedzi udzielił nam dr inż. Wojciech Kilian w filmie „Po jakim moście może przejechać pociąg?”. Potem eksperymentowaliśmy sprawdzając wytrzymałość mostów z papieru, kartonu i drewna. 

Następnie obejrzeliśmy zdjęcia, na których były różne typy mostów. Jednak najwięcej radości sprawiła uczniom budowa mostów z różnych materiałów. Dziewczynki budowały z drewna i pudełek, a chłopcy z różnych typów klocków. Wszystkie mosty rozciągały się na rzece, która pojawiła się w naszej klasie. Uczniowie skonstruowali różne mosty, więc postanowiliśmy pokazać je młodszym kolegom z klas pierwszych. Pierwszaki z zaciekawieniem oglądały nasze budowle. 

Dzięki tej lekcji uczniowie doskonalili sprawność manualną, rozwijali swoją wyobraźnię i uczyli się współdziałać w grupie. 

GALERIA

Zachęcam nauczycieli do korzystania ze scenariuszy lekcji dla każdego etapu nauczania znajdujących się na stronie www.scenariuszelekcji.edu.pl. Zawierają one filmy, prezentacje oraz ciekawe konspekty.

E. Wita             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4842968      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia