Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Bo o zdrowie trzeba wiedzieć, jak dbać...2016-04-11  

Na przełomie marca i kwietnia uczniowie klas II SP poznawali zagadnienia związane ze zdrowiem. Celem zajęć było wzbogacenie wiedzy uczniów o zdrowiu własnym i innych, promowanie zdrowego stylu życia oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie. W celu przybliżenia tematyki dotyczącej ochrony zdrowia odbyły się spotkania z panią rehabilitant, stomatologiem i dietetykiem.

Pierwszym gościem była pani rehabilitant – M. Franc, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Zwróciła uczniom uwagę na konieczność prawidłowej postawy i rolę aktywności fizycznej. Zademonstrowała uczniom różne ćwiczenia, które wszyscy chętnie wykonywali.

Kolejne spotkanie ze stomatologiem – panią A. Alagierską–Bauta przebiegało pod hasłem „Promocja zdrowia jamy ustnej”. W czasie spotkania pani doktor tłumaczyła dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki przyniesiony przez panią doktor, na którym zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów. Na koniec dzieci brały udział w konkursie sprawdzającym wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Mamy nadzieję, że od tej pory żaden uczeń nie będzie odczuwał lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym i systematycznie kontrolował stan swojego uzębienia.

Na kolejne spotkanie przybyła do szkoły pani dietetyk A. Tomczk–Gorzelniak. Pani Aneta wyjaśniła dzieciom, na czym polega jej praca. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła również dzieciom, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Dzieci zadawały wiele pytań dotyczących zdrowego odżywiania.

Spotkania z zaproszonymi gośćmi przebiegały w bardzo miłej atmosferze i przyczyniły się do poszerzenia wiedzy uczniów na temat ochrony zdrowia.


Dziękujemy zaproszonym gościom – p. M. Franc, p. A. Alagierskiej-Bauta i p. A. Tomczak-Gorzelniak, że w nawale swoich zawodowych obowiązków znalazły czas dla naszych uczniów.

B. Ganczarska , R. Patalas          

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3513741      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia