Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 By z Internetu korzystać bezpiecznie...2018-02-06  

6 lutego 2018 r. obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Podczas tegorocznych obchodów DBI na lekcjach wychowawczych w styczniu, nauczyciele przeprowadzili zajęcia, którym towarzyszyły cele: zwiększenie świadomości dotyczącej problemu obrażania w sieci, podniesienie świadomości uczniów na temat cyberprzemocy, podwyższenie poziomu wiedzy na temat zagrożeń prywatności w sieci. Następnie wszystkie klasy przygotowały gazetki tematyczne i plakaty pod hasłem ,,Bezpieczny Internet”, których celem było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

24 stycznia br. podczas wywiadówki st. asp. Piotr Krall przeprowadził pogadankę dla rodziców nt. ,,Bezpieczny Internet” poruszając następujące zagadnienia: kontakt z niebezpiecznymi treściami, kontakty z niebezpiecznymi osobami, uzależnienie od Internetu, przemoc rówieśnicza, formy cyberprzemocy, porady dla rodziców dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci. Dodatkową atrakcją była wystawa plakatów, które swą pomysłowością zadziwiły niejednego rodzica i funkcjonariuszy policji.

6 lutego odbyło się podsumowanie konkursu na najciekawszą gazetkę tematyczną i plakat nt. "Bezpieczny Internet”. Komisja konkursowa w składzie A. Kruk, Z. Ślusareńka i Wł. Kruk brała pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę i pomysłowość. Prace oceniano w dwóch kategoriach. Nagrody dla najlepszych klas ufundowała Pani Dyrektor Małgorzata Zielińska i Spółdzielnia Uczniowska "Grosik".

GALERIA

I kategoria

I miejsce – klasa IV b

II miejsce – klasa V b

III miejsce – klasa V a

II kategoria

I miejsce – klasa IIIB

II miejsce – klasa IIB i IIIA

III miejsce – klasa VII a

Oby teoria zawarta na plakatach znalazła swoje zastosowanie w praktyce!

                                        pedagog Anna Kruk                 

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4021308      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia