Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Cała Polska czyta dzieciom - 20172017-06-10  

•    ...Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej... (Jan Brzechwa)

•    Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką. (Aleksander Puszkin)

W tym roku głośne czytanie trwało w naszej szkole od 5 do 10 czerwca. W tym czasie uczniowie spotkali się z panią Katarzyną Jęsiek – mieszkanką Sączkowa, która napisała i wydała książeczkę dla dzieci pt. "Nasz przyjaciel las". Pani Kasia opowiedziała, jak to się zaczęło, że zaczęła pisać oraz jakie trudności czekają początkującego pisarza, nim jakieś wydawnictwo zdecyduje się wydać książkę. Nasz gość zdradził nam, że ma już napisane kolejne wierszyki o zwierzętach egzotycznych i domowych, ale nie wie, czy uda się je wydać. Wierszyki pani Kasi bawią i uczą, można je czytać, jako zagadki. W kolejnych dniach książki o zwierzętach czytała uczniom pani Bogumiła Ganczarska, pani Zdzisława Ślusareńka, a p. Cecylia Korek zapoznała słuchaczy z "Nowymi przygodami Mikołajka".

GALERIA ZDJĘĆ

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej również uczestniczyli w akcji CPCD.

Nauczyciel wychowania fizycznego pan Mateusz Wawrzyniak przyniósł ze sobą książkę dla wielbicieli piłki nożnej pt. "Mamy przyjaciela piłkarza". Opowiadała ona o Kubie, który jest zawodowym piłkarzem, a jego drużyna wygrywa bardzo ważny mecz o awans. Dodatkową atrakcją podczas czytania były ilustracje, sugestie i objaśnienia Pana Mateusza, które gwarantują wygraną podczas meczu piłki nożnej.

Pani Hanna Brożyńska, która jest z zawodu florystyką przeczytała uczniom książkę A. Stelmaszyk pt. "Krzyś i gang Pelargonii". Książka dzięki krótkim, zabawnym historyjkom i kolorowym ilustracjom podobała się zarówno chłopcom i dziewczynkom. Wciągająca akcja oddana prostym i barwnym językiem trzymała do końca w napięciu. Uczniowie poprosili, by podać im pozostałe tytuły książek tejże autorki.

E. Wita, A. Kruk                 

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4103562      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia