Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM2016-06-17  

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczenia - bez żadnych formalnych lekcji i ćwiczeń - poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.
W ramach akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" bajki naszym przedszkolakom czytały panie:
- A. Kruk,
- R. Kruk,
- K. Antkowiak,
- B. Rzeźnik,
- A. Szymańska,
- A. Tomczak-Gorzelniak,
- B. Knop,
- R.Lorenc.
W ramach realizacji akcji grupa najmłodszych przedszkolaków udała się na wycieczkę do Biblioteki. Pani Rozalia czytała dzieciom książeczkę Barbary Derlickiej pt. Światełko odblaskowe”. Treść wierszyka uczy jak ważne jest noszenie odblasków, zwłaszcza dla dzieci, które pieszo uczęszczają do przedszkola i są narażone na niebezpieczeństwa, których sobie nawet nie uświadamiają. Każde dziecko otrzymało ,,światełko odblaskowe” , które zostało wykorzystane podczas ,,scenek’’ przeprowadzonych przez Panią Rozalię.

WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY!!!


redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4886027      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia