Strona główna -> RAMOL
         IMIENINY:
 Czesiu już nie zagra...2020-04-27  

Żegnaj, Czesiu!

Z trudem i wielkim żalem muszę napisać, że w dniu 27 kwietnia 2020 r. na cmentarzu w Kębłowie odbył się pogrzeb wieloletniego piłkarza, najpierw „Sokoła” Wroniawy, a potem TS „Ramol” Mochy, Czesława Krajewskiego, który po kilkumiesięcznej walce z ciężką chorobą zmarł w wieku niespełna 58 lat.

Czesiu, bo my – koledzy z boiska - inaczej na Niego nie mówiliśmy, dołączył do piłkarskiej sekcji oldbojów „Ramola” na początku lat dwutysięcznych. Wcześniej, od końca lat siedemdziesiątych, prawie do końca XX wieku wiernie reprezentował barwy „Sokoła” - klubu wsi, w której mieszkał.

I w „Ramolu” zaczął jako prawy obrońca. Bo obronę miał we krwi. I kiedy tylko była potrzeba, to Czesiu nie zawahał się występować w roli bramkarza. Najpierw okazjonalnie, a przez ostatnich 10 lat już nominalnie. I mimo że nie miał warunków fizycznych preferowanych na tej pozycji, to robił to tak dobrze, że wracał z piłkarskich turniejów z nagrodą dla najlepszego bramkarza, ot choćby z Włoszakowic – na trawie, czy z Brenna - w hali.

A grał z nami wszędzie, gdzie toczyliśmy swoje mecze, że wymienię tylko: Kębłowo, Zbąszynek, Włoszakowice, Nowy Tomyśl, Osieczną, Solec, Wolsztyn itd.. i oczywiście Mochy. I w Mistrzostwach Gminy Przemęt, i Powiatu Wolsztyńskiego, i na Turniejach Open w, a nawet z udziałem drużyn zagranicznych. Zaczynał od dużych boisk, potem doszły turnieje w hali, a w ostatnich latach te na Orlikach i tak prawie 20 lat w barwach TS „RAMOL” Mochy.

Ale najważniejsze było to, że na Czesia zawsze mogliśmy liczyć. Nigdy nie zawiódł, nigdy nie marudził. I za to ceniliśmy Go najbardziej.

Niestety, ponad rok temu zaatakowała Go choroba - ciężka i z taką siłą, że mimo iż i jej stawiał opór, to jednak na obronę szans nie miał, nawet z pomocą lekarzy i operacyjnych zabiegów.

Czesiu, zapisałeś się swoją grą trwale na kartach mocheńskiej historii sportu amatorskiego. Tego nie zapomnimy i dziękujemy.

Do zobaczenia na niebiańskiej murawie...
Z pucharem dla najlepszego bramkarza w 2013 r. w Międzynarodowym Turnieju Oldbojów we Włoszakowicach

z ostatnim medalem w hali – srebrnym za wicemistrzostwo w Powiatowej Lidze Oldbojów w kategorii 50+, wręczonym podczas Turnieju podsumowującego 18 marca 2018 r.

Podczas ostatniego meczu – 26 maja 2018 r. – Turniej o Puchar TKKF Semafor Zbąszynek...

...odszedł z piłkarskiego grona
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5071062      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia