Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 4-7
         IMIENINY:
 Czwórboistki poszły (prawie) jak burza!2013-05-23  
23 kwietnia dziewczyny z naszej szkoły pojechały na gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym. I tutaj mamy się czym chwalić, gdyż już od pierwszej konkurencji prowadziły i to pierwsze miejsce utrzymały aż do końca, a wynik końcowy miały o prawie 500 punktów większy od drugiego miejsca, więc spora przewaga. I razem ze "srebrnym Kaszczorem" pojechały na zawody powiatowe do Wolsztyna. Tam już nam aż tak wspaniale nie poszło, ale i tak dobrze. Po przedstawieniu wszystkich drużyn oraz ich trenerów można było już zacząć bitwę o medale. Pierwszą konkurencją był bieg na 60 m. Na drugi ogień był rzut piłeczką palantową, który poszedł naszym dziewczynom zaskakująco dobrze z czego się cieszymy, a 3 konkurencją był skok w dal. Po tych  zmaganiach przyszedł czas na ostatnią, chyba najgorszą konkurencje, bieg na 600 m, mimo że wydawał się być  największą zmorą uczennic wcale tak źle nie poszedł, chociaż  to on zaważył o miejsce, gdyż aż do biegu na 600 m nasze reprezentantki prowadziły, a po biegu spadły na 1 pozycję niżej, zostawione w tyle przez reprezentantki "Wolsztyńskiej 3"
Mimo, że dziewczyny nie stały na tym najwyższym stopniu podium to się nie łamaliśmy się, bo na etap rejonowy pojechały 2 drużyny, więc i my, ale jednak trochę szkoda, bo różnica była naprawdę niewielka.

No i tak nasze dziewczyny 23 maja pojechały do Leszna na FINAŁ REJONOWY, gdzie wysokiego miejsca się nie spodziewałyśmy, więc końcowe 3 miejsce wywołało u nas ogromne zaskoczenie i radość. Ale to nie były nasze jedyne powody do radości, bo ucieszyłyśmy się także z wieści, że wygrałyśmy z Wolsztynem, który zajął na rejonie 4 miejsce, a na powiecie z nami wygrał. Do 2 miejsca zabrakło nam ponad 40 punktów, więc nie tak źle. Nie mniej jednak szkoda, że nie zajęłyśmy wyższego miejsca, gdyż dalej jadą tylko 2 miejsca. Oczywiście i tak gratulujemy naszym czwórboistkom wywalczenia brązowego medalu. I życzymy dalszych sukcesów!


Trzeba także podkreślić, że należą się wielkie brawa dla trenerów: pani Honoraty Paterek, która mimo swojej kontuzji przychodziła i trenowała dziewczyny. I także podziękowania należą się panu : Dariuszowi Mindakowi i pani Barbarze Kuczyk za pomoc w przygotowaniach :)

Fotki z Mistrzostw Gminy!
pliki do pobrania:
- WYNIKI Finału Rejonowego

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3875746      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia