Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Czyżby pingwiny Adeli potrafiły czarować?2017-02-21  

Niezwykłych przeżyć uczniom klasy II b dostarczyła niedawno samodzielnie przeczytana lektura autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda”. Niektóre dzieci podczas omawiania książki na zajęciach zastanawiały się, czy te dziwne ptaki nieloty naprawdę znają się na czarach! Nawet po obejrzeniu prezentacji o Antarktydzie i jej mieszkańcach wątpliwości nie zostały do końca rozwiane. Postanowiliśmy więc zgłębić to zagadnienie oraz lepiej poznać zwyczaje pingwinów. W tym celu odwiedziliśmy pobliską Bibliotekę Publiczną w Mochach. Wraz z panią Rozalią Lorenc najpierw obejrzeliśmy ciekawy film animowany nakręcony na podstawie wspomnianej wyżej lektury. Zdobytą wiedzę na temat bohaterów książki utrwalił i poszerzył interesujący quiz.

Następnie dzieci miały okazję wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi. Po podziale na małe grupy uczniowie wyklejali postać pingwina Adeli. Prace te można zobaczyć w bibliotece. Na zakończenie spotkania każde dziecko dostało kartę pracy z rysunkiem pingwina. Należało go odpowiednio pokolorować oraz wpisać we właściwe miejsca nazwy części jego ciała. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Lekcja w bibliotece rozwiała wątpliwości dotyczące „pingwinich czarów”. Okazało się, że inteligencja, spryt i zaradność tych ptaków ma większe znaczenie niż czary, których w rzeczywistości nie było. Serdecznie podziękowaliśmy pani Rozalii za miłe oraz pouczające spotkanie i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

GALERIA FOTO

Nie było to oczywiście nasze pierwsze spotkanie z lekturą w Bibliotece Publicznej w Mochach. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia i prowadzonej w szkole akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie razem z ukochanymi pluszakami przybyli do biblioteki, aby poznać niezwykłe misie, które są bohaterami książek lub filmów dla dzieci. Pani Rozalia zaprezentowała drugoklasistom zdjęcia misia Uszatka, Coralgola, Paddingtona, Yogi oraz Kubusia Puchatka. Dzieci mogły też posłuchać krótkich fragmentów z wybranych książek i pokolorować ilustrację związaną z przeczytanym rozdziałem z lektury „Kubuś Puchatek” A. A. Milne.

Lidia Kluczyńska          

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4103811      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia