Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Dla wszystkich mam...2016-05-22  

   22 maja 2016 roku w sali wiejskiej w Mochach odbyła się bardzo miła uroczystość - Dzień Matki. Organizatorem imprezy były koła Gospodyń Wiejskich z Moch, Nowej Wsi, Solca i Solca Nowego, Dyrekcja Zespołu Szkół w Mochach oraz Rady Sołeckie z Moch, Nowej Wsi, Solca i Solca Nowego.

Zaproszone zostały Panie z Moch, Nowej Wsi, Solca i Solca Nowego urodzone między 1925 a 1950 rokiem i Mamy uczniów występujących podczas uroczystości.

    Pani Dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Zielińska powitała wszystkie Mamy słowami wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Spotkanie z matką”.

„Ona mi pierwsza pokazała księżyc
i pierwszy śnieg na świerkach,
i pierwszy deszcz.
Byłem wtedy mały jak muszelka,
a czarna suknia matki szumiała jak Morze Czarne”.

Zwróciła uwagę na radości płynące z bycia matką, a także odpowiedzialność i trud związany z wychowaniem dziecka. Złożyła serdeczne życzenia wszystkim przybyłym.

    Następnie społeczność uczniowska zaprezentowała program artystyczny, który został przygotowany przez p. Malinę Górną i p. Jolantę Piosik. O oprawę muzyczną zadbała p. Barbara Nowak, a grupę taneczną przygotowała p. Izabela Surmancewicz- Knop. Scenariusz uroczystej akademii z okazji Dnia Matki połączony był z prezentacją dorobku artystycznego Zespołu Szkół w Mochach.

Akademię prowadzili Marianna Mindak i Sebastian Koziołek (uczniowie klasy III A gimnazjum). Powitali oni zaproszonych gości ciepłymi słowami.

„Matka - ileż to słowo kryje w sobie treści! Z nim związane są na zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa i nasze pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty... Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb- życie”.

Podczas uroczystości dla Mam zagrały Zuzanna Szumska na saksofonie, Julia Bzyl i Weronika Szymańska na gitarach oraz Klaudia Hajduk na keyboardzie.

Piękne słowa zawarte w wierszach przekazały Wiktoria Biniak, która recytowała utwór pt. „Słowo matka”, Monika Malcherek „Jest jedno serce”, Katarzyna Nowacka „Matka”, Julia Rodewald „Ty najdroższa”.

Dla Mam zaśpiewał zespół wokalny przygotowany przez p. Barbarę Nowak. Justyna Kryś, Marta Buła, Mikołaj Kurek, Klaudia Hajduk, Martyna Koźlik i Milena Koźlik wykonali piosenki pt. „Piosenka mamy”, „Zawód mamy”, „Pięknie żyć”.

Uczennice z grupy tanecznej prowadzonej przez p. Izabelę Surmancewicz- Knop zaprezentowały taniec nowoczesny.

Nie zabrakło też „młodych aktorów”. Swoje umiejętności pokazali uczniowie kółka teatralnego prowadzonego przez p. Jolantę Piosik. Wystąpili oni w przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”. W roli Czerwonego Kapturka wystąpiła Justyna Kryś, mamy - Wiktoria Michalak, leśniczego- Klaudia Hajduk, wilka - Wojtek Walkowiak, babci - Angelika Antkowiak, kukułki - Milena Kaźmierczak, dzięcioła - Martyna Koźlik, jeży- Milena Koźlik, Klaudia Szymkowiak i Ula Piskorska, narratorami były Estera Job i Magdalena Koczorowska.

Nad nagłośnieniem czuwał p. Rafał Firlej.

Po występie młodzież złożyła życzenia i wręczyła drobne upominki wykonane przez uczniów klas III gimnazjum pod nadzorem p. Barbary Nowak i p. Waldemara Kruka.

    Uroczystość odbywała się w na tle pięknej dekoracji, którą wykonały p. Malina Górna, p. Władysława Kruk, p. Alicja Nowak-Ślebioda, p. Jolanta Piosik i p. Anna Kruk.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Zespołu Szkół, Małgorzata Zielińska, jeszcze raz złożyła serdeczne życzenia i zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek.


Jolanta Piosik       

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3513711      online: 4

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia