Strona główna -> AZYMUT -> Aktualności
         IMIENINY:
 Długi weekend w Ratyzbonie.2009-05-05  
 

  

   Podczas długiego weekendu, tj. 1-3 mają, zawodnicy z „Azymutu”oraz innych klubów Wielkopolski, a także kadra Polski juniorów biegali na zawodach Alpe Adria Cup & Ratisbona Open, które odbyły się w Ratyzbonie. Po przyjeździe, ulokowaniu się w sali gimnastycznej i przygotowaniu się do biegu wyruszyli na sztafety.

   Był to pierwszy z 4 biegów w ciągu tego weekendu. Z mocheńskich sztafet najlepsze były sztafety chłopców i dziewcząt z 14. Zajęły one kolejno 3 i 2 miejsce, ale nagradzane i tak były tylko 1. sztafety. Sztafeta dziewczyn w składzie: Katarzyna Galla, Magdalena Grabiec i Katarzyna Kalitka uzyskały czas 1:24:02 i do 1. miejsca zabrakło im niecałe 3 minut. Chłopacy: Szymon Kaczmarek, Miłosz Kalitka i Eryk Pauch uzyskali czas 1:21:21 i do 1. miejsca zabrakło im 7 minut. Reszta naszych sztafet też uzyskała dość dobre wyniki.

   Następnego dnia odbyły się dwa biegi middle - średniodystansowy i nocny sprint po Ratyzbonie. W tym pierwszym najlepsze miejsca zajęli: Kasia Galla - 6, Mikołaj Grabiec -7, Rychły Damian - 6. Kilku zawodników z Moch i Wielkopolski zaliczyło NKL. Po krótkim odpoczynku zawodnicy dojechali do centrum miasta na sprint. Zaczął się on o 21.00. Zawodnicy biegali po centrum i przebiegali mostem nad Dunajem. W sprincie najlepsi byli: Zofia Galla - 2, Kasia Galla - 5, Jęśkowiak Greta - 5. Po biegu musieli wrócić pieszo 6 km do miejsca zakwaterowania. Podczas tego przemarszu mogli podziwiać miasto nocą.

   03.05 odbył się ostatni bieg - long(długi). Teren był ten sam, co na sztafetach. Na najdłużyszym dystansie najlepiej spisali się: Zofia Galla - 3, Kasia Galla - 4, Grabiec Mikołaj -7, Damian Rychły - 4. Reszta zawodników też pobiegła dobrze. Po wszystkich biegach wrócili do domu w poniedziałek o 2.00 w nocy.

   Zawody można zaliczyć do udanych. Sama organizacja nie była zbyt dobra, ponieważ podczas sprintu zginął jeden z punktów, ale na wyniki nie trzeba było długo czekać. Najważniejsze zawody dla kategorii 16 i nie tylko są w najbliższy weekend w Pilicy (eliminacje do OOM - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i KMP- Klubowe Mistrzostwa Polski). Trzymamy kciuki za naszych i życzymy powodzenia.;)))
Przed sztafetami.

Rozpoczęcie.

Start.

Ciekawość silniejsza. ;)

Most nad Dunajem- Ratyzbona.

Klaudia podczas sprintu.

Marta przed wystartowaniem.

Ratyzbona.

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6009332      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia