Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Do południa nauka po południu praca...2016-11-25  

Uczniowie klas II gimnazjum biorący udział w innowacji pedagogicznej ,,Cywilizacji sprostamy, kompetencje zawodowe poszerzamy” nie próżnują, lecz wiedzy poszukują. 25 listopada br. wzięli udział w warsztatach zawodoznawczych, podczas których zapoznali się z takimi zawodami jak: florystka, fizjoterapeutka, kosmetyczka, mechanik samochodowy, mechanik urządzeń chłodniczych. Najpierw każdy z zaproszonych gości omówił swój zawód teoretycznie, z ogromną pasją i zaangażowaniem, a później zaprezentował go w praktyce.

Florystka pani Hanna Brożyńska przybyła z akcesoriami świątecznymi i zachęciła uczennice do wykonania bombek zimowo – świątecznych 3D. Hit tego sezonu! Dziewczęta zaskakiwały pomysłowością, precyzją i zręcznością. Następnie florystyka omówiła sposób wykonania drzewka świątecznego z jodły kaukaskiej, tu potrzebna była siła, precyzja, zręczność i poczucie smaku. Dodatkową atrakcją zajęć praktycznych był fakt, że wszystkie wykonane ozdoby świąteczne miały zostać wylicytowane podczas kiermaszu świątecznego.

Fizjoterapeutka pani Ilona Koziołek omówiła co to jest kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne, polegające na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, poprawienia krążenia, a także by zapobiec kontuzjom. Następnie plastrowanie dynamiczne zaprezentowała na najodważniejszych uczniach. Zademonstrowała też niektóre techniki masażu np. dłoni.

Kosmetyczka pani Anna Vitkovska, zadziwiła wszystkich sprzętem kosmetycznym, który służy do dbania o urodę. Kolorowe kosmetyki poukładane misternie w srebrnych walizeczkach robiły wrażenie, od kolorów i zapachów kręciło się aż w głowie. Kosmetyczka zademonstrowała jak przykleja się sztuczne rzęsy i wykonała delikatny, dzienny makijaż. Omówiła tez zasady pielęgnacji młodzieńczej cery.

Chłopcy udali się do zakładu „Auto Serwis Bartkowski”, po którym oprowadzał sam właściciel pan Adam Bartkowski. Na początku uczniowie odwiedzili biuro, następnie warsztat, gdzie odbywa się naprawa samochodów. Poznali też specjalistyczny sprzęt służący do diagnostyki. Właściciel chętnie odpowiadał o prowadzeniu zakładu i pracy mechanika samochodowego. Podkreślał jak ważna jest odpowiedzialność i uczciwość przy wykonywaniu tego i innych zawodów. Zwiedzający mogli zobaczyć pracę serwisantów i swoich kolegów przyuczających się do zawodu mechanika samochodowego.

Mechanik urządzeń chłodniczych pan Michał Rzyski, omówił na czym polega naprawa agregatów chłodniczych, serwisowanie ich oraz wykonywanie instalacji chłodniczych, freonowych. Atrakcją zajęć był elektroniczny termostat, który umożliwia sterowanie agregatem chłodniczym, sprężarka do klimatyzacji i katalog z różnymi częściami maszyn. Konkretne przykłady dotyczące praktycznej pracy przybliżyły uczniom zawód chłodniarza.

GALERIA ZDJĘĆ

Serdeczne podziękowanie dla zaproszonych gości, dzięki którym okazane wsparcie merytoryczne usystematyzowało gimnazjalistom wiedzę o konkretnym zawodzie.

                            

Anna Kruk, Malina Górna, Leszek Kolman            

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3921721      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia