Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Dogonili miejsce na podium!!!2016-03-09  

Tradycyjnie przedstawiciele klas I - III z Gminy Przemęt w miesiącu marcu przyjechali do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach, aby wziąć udział w Turnieju Sportowym o Puchar Białego Misia. To już jedenasty raz najmłodsi uczniowie spotkali się w naszej szkole, by zmierzyć się w sportowej rywalizacji. W tym roku na starcie stanęło siedem drużyn ze szkół podstawowych: z Kluczewa, Przemętu, Kaszczoru, Bucza, Biskupic, Starkowa i Moch. W skład każdej ekipy wchodzili uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.

Na początku turnieju nastąpiła uroczysta prezentacja poszczególnych drużyn. Następnie dyrektor Zespołu Szkół w Mochach – pani Małgorzata Zielińska dokonała oficjalnego otwarcia zawodów. W krótkim przemówieniu serdecznie powitała przybyłych na turniej zawodników, gości oraz kibiców. Następnie głos zabrała główna organizatorka zawodów pani Adela Piosik. Najpierw w kilku zdaniach przypomniała zawodnikom zasady rywalizacji, a potem poprosiła kapitanów drużyn do losowania torów sportowych zmagań.

Wszystkie konkurencje były rozgrywane w dwóch grupach. W grupie A znalazły się cztery drużyny: na pierwszym torze – Przemęt, na drugim torze – Biskupice, na trzecim torze – Mochy i na czwartym torze – Bucz. Natomiast w grupie B rywalizowały trzy drużyny: na pierwszym torze - Starkowo, na drugim torze – Kluczewo i na trzecim torze – Kaszczor.

Po krótkiej rozgrzewce wreszcie nadszedł czas na rywalizację. Sportowcy wzięli udział w ośmiu konkurencjach. Były to: piłka nożna, rzuty woreczkami do celu, wyścig z piłkami do koszykówki, tor przeszkód, slalom z krążkiem, wyścig z kozłowaniem piłki, bieg z podaniem piłki oraz wielka sztafeta. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: wicedyrektor Zespołu Szkół w Mochach pan Jerzy Bortniak oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego w Mochach pani Barbara Utrata.

Podczas sportowych zmagań uczestnikom towarzyszyły ogromne emocje oraz głośny doping kibiców. Dzieci walczyły uczciwie oraz z olbrzymim zaangażowaniem. Wszystkie drużyny od początku starały się zdobyć jak najlepszy wynik. Po każdej konkurencji komisja sędziowska przyznawała poszczególnym zespołom za uzyskane wyniki punkty od 1 do 7. Po rozegraniu ostatniej konkurencji, a była nią wielka sztafeta, okazało się, że po 39 punktów zdobyły drużyny z Kaszczoru i Przemętu, natomiast po 37 punktów zespoły z Kluczewa i Moch. Konieczne więc stało się przeprowadzenie dogrywek. O pierwsze miejsce tym razem walczyli zawodnicy z Kaszczoru i z Przemętu, a o trzecie miejsce zawodnicy z Kluczewa i z Moch. Dogrywka była niezwykle zacięta i emocjonująca, a jej wynik okazał się szczęśliwy dla drużyny z Kaszczoru oraz gospodarzy zawodów.

Ostatecznie po rozegraniu wszystkich konkurencji i dogrywce wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – Kaszczor,

II miejsce – Przemęt ,

III miejsce – Mochy,

IV miejsce – Kluczewo,

V miejsce – Starkowo i Bucz,

VII miejsce – Biskupice.

W Y N I K I

Na zakończenie zawodów głos zabrały: Wójt Gminy Przemęt pani Dorota Gorzelniak oraz podinspektor oświaty pani Joanna Karkowska. Serdecznie pogratulowały zawodnikom wspaniałej sportowej walki i zachęcały do udziału w kolejnym turnieju. Podziękowały również organizatorom zawodów oraz opiekunom przybyłych drużyn .

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodkie upominki oraz pamiątkowe dyplomy, natomiast trzy najlepsze drużyny zostały dodatkowo nagrodzone medalami i pięknymi pucharami.

Patronat nad imprezą od lat sprawuje pani Wójt, a fundatorem nagród jest Gmina Przemęt.

Organizatorki turnieju serdecznie dziękują komisji sędziowskiej oraz nauczycielom wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.


Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowego ducha walki i serdecznie zapraszamy za rok na kolejny Turniej o Puchar Białego Misia!

Organizatorki:

Adela Piosik, Katarzyna Filipek i Lidia Kluczyńska

pliki do pobrania:
- WYNIKI
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3612099      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia