Strona główna -> MOCHY -> Mochikanie
         IMIENINY:
 DOŻYNKI 20172017-08-27  

Piękna pogoda, muzyka, taniec. śpiew...

Tak w skrócie można opisywać tegoroczne dożynki, które odbyły się w minioną niedzielę 27 sierpnia. Jak tradycja nakazuje, najpierw zgromadzonym gościom zaprezentował się barwny korowód na czele ze starostą dożynkowym Miłoszem Knopem i dwiema starościnami Pauliną Bartkowską i Darią Krajewską. W tym roku za organizację imprezy, oprócz Rady Sołeckiej, odpowiedzialni byli mieszkańcy ulicy Powstańców Wielkopolskich i ulic przyległych.

Uroczystego otwarcia dokonał sołtys Marek Malcherek. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, wójt Dorota Gorzelniak i starosta powiatu Janusz Frąckowiak. Zostały również rozstrzygnięte konkursy na najciekawszy wóz w korowodzie i dekoracje domostw. Program artystyczny przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej i Gminazjum pod kierunkiem p. Renaty Bortniak, Izabeli Surmacewicz-Knop i Alicji Nowak-Ślebioda. Grupa mieszkanek z Moch zaprezentowała przyśpiewki dożynkowe, w których pochwaliła lub delikatne zganiła lokalne instytucje. 

Podczas uroczystości sprzedawane były cegiełki, z których dochód przeznaczony zostanie na upiększenie Moch. Sprawnie działała również mała gastronomia. Odbyły się także konkursy „Top Model”, „Strzelanie z wiatrówki”, „Ujeżdżanie Byka” o Puchar Sołtysa. 

O godzinie 21:00 wystąpił Teatr Ognia „Fobia” ze Zbąszynka. Od godziny 19:00 do 24:00 trwała zabawa taneczna.


GALERIA NIEZAPOMNIANYCH ZDJĘĆ


Sołtys i Rada Sołecka dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji Dożynek, a sponsorom za ufundowanie nagród.

    Justyna Kryś, Klaudia Hajduk                 

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4900396      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia