Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 DOŻYNKI2019-08-31  

Dożynki są zwieńczeniem ciężkiej pracy rolników i ich rodzin. To jedno z najpiękniejszych świąt rolniczych. Uroczystość ta, traktowana jest jako ukoronowanie mozolnej i wymagającej poświęcenia pracy na roli.
Nasze przedszkolaki miały zaszczyt brać udział w Dożynkach Wiejskich w Mochach, które odbyły się 31 sierpnia 2019r. Dzieci sześcioletnie w pięknych strojach zaprezentowały występ artystyczny pod kierownictwem Pani Jolanty Jung. Trzeba przyznać, że prezentacja zgromadziła pod sceną duże grono widowni, która gromkimi brawami podziękowała młodym artystom za widowiskowy występ.
Kultywowanie tradycji dożynkowej jest bez wątpienia naszym obowiązkiem, bowiem jest to świadectwo piękna kultury narodowej oraz istotny element naszej tożsamości.
Serdeczne podziękowania należą się Rodzicom przedszkolaków, którzy w tym dniu przyprowadzili swoje dzieci na występ, a Organizatorom za zaproszenie.


Jagoda Pauch

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5016243      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia