Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Drzwi otwarte w Przemęcie2018-02-03  
   Za kilka miesięcy znajdziemy się w nowych szkołach. Stoimy przed bardzo trudnym wyborem - musimy wybrać szkołę ponadgimnazjalną. Wielu z nas nie wie jeszcze, do jakiej szkoły chciałoby iść. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przemęcie ułatwił nam ten trudny wybór!

   Wraz z innymi okolicznymi szkołami zostaliśmy zaproszeni na Dni Otwarte w ZSP w Przemęcie. Kiedy weszliśmy do budynku szkoły, zostaliśmy powitani przez Panią Dyrektor Halinę Pohl, która opowiedziała nam krótko o tym, co przygotowała dla nas jej szkoła. Najpierw przeszliśmy do sali komputerowej. Tam nauczyciel ekonomii - Pan Janusz - powiedział, że szkoła ma w ofercie technikum ekonomiczne. Opowiedział nam jak wyglądają zajęcia w tej szkole i omówił, jak wygląda kształcenie ponadgimnazjalne. Rozjaśnił nam, jak wygląda nauka w technikum, liceum i zasadniczej szkole branżowej, oraz co po takich szkołach możemy robić. 
   Następnie przeszliśmy do klasy, gdzie uczniowie zasadniczej szkoły branżowej I stopnia przygotowali stoiska odnośnie ich wykształcenia. Można było spróbować wypieków, sałatek i innych dań, zobaczyć jak w praktyce wygląda praca fryzjera i wielu innych branżowców. Jedna z nauczycielek opowiedziała, jakich zawodów można nauczyć się w Przemęcie. Jest ich bardzo wiele, od fryzjera przez cukiernika do fotografa! Gdy nauczycielka skończyła prezentować atuty przemęckiej szkoły, dostaliśmy czas wolny, żeby porozmawiać z uczniami przy stoiskach i przeczytać ulotki o zawodach i drodze kształcenia zawodowego. 
   Potem uczennice szkoły w Przemęcie zaprowadziły nas do biblioteki. Tam porozmawialiśmy z jedną z nauczycielek o tym, co chcemy robić w przyszłości i czy mamy już wybraną szkołę. Pani przedstawiła nam ofertę Liceum Ogólnokształcącego w Przemęcie. Po tej rozmowie przeszliśmy do sali językowej. Mogliśmy usiąść tam w ławkach i zaznajomić się z klasą. 
   Po wyjściu z sali przeszliśmy do klasy polonistycznej. Tam czekała na nas prezentacja multimedialna. Nauczycielka języka polskiego wraz z przewodniczącą szkoły pokazała nam uczniów, którzy dużo osiągnęli po wyjściu ze szkoły ponadgimnazjalnej w Przemęcie. Okazuje się, że naprawdę wielu uczniów jest teraz "kimś" i zarabia niemałe pieniądze. Przewodnicząca przedstawiła nam szkołę z punktu widzenia uczniów. Szkoła wydaje się być bardzo przyjazna, a atmosfera wydaje się być miła i przyjemna. Pewnie dlatego, że w szkole jest mało uczniów, wszyscy się znają i pomagają sobie nawzajem. Pani polonistka powiedziała też, że szkoła jest na wysokim miejscu w rankingu szkół. Wynika to z wysokiej zdawalności matury i egzaminów zawodowych. 
   Po zaznajomieniu się ze szkołą przeszliśmy na przemęcką salę wiejską, która była pięknie ustrojona. Zostaliśmy tam powitani przez uczniów, którzy poczęstowali nas naprawdę pysznymi babeczkami. Kiedy każdy znalazł swoje miejsce na sali, wystąpiły dwie dziewczyny z przemęckiej szkoły i zapowiedziały wystąpienie Pani Dyrektor, która jeszcze raz przedstawiła ofertę szkoły w Przemęcie. Następnie wystąpił szkolny zespól wokalny. Cztery dziewczyny przepięknie zaśpiewały kilka piosenek, wraz z podkładem gitarowym i perkusyjnym. Po występie zespołu na scenę wyszedł Marylin Manson ze swoją żoną Bożenką. Był to skecz przygotowany przez dwie uczennice szkoły. Nieźle się przy tym uśmialiśmy! Na koniec były konkursy. Uczennice zadawały pytania, na które publiczność odpowiadała. Kiedy ktoś dobrze odpowiedział, dostał niespodziankę w postaci przyborów szkolnych z szyldem przemęckiego technikum. Pożegnała nas Pani dyrektor, która ponownie zachęciła nas do zapisania się do przemęckiej szkoły. 


Dziękujemy p. Annie Kruk i p. Władysławie Kruk, które zgodziły się z nami pojechać. Dziękujemy też szkole w Przemęcie za zaproszenie na Dni Otwarte, a szczególnie tamtejszym nauczycielom i uczniom, którzy wzięli udział w imprezie!


<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6170030      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia