Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Dzień Patrona 20172017-10-24  
   W tym roku obchodom Święta Patrona naszej szkoły towarzyszył wyjątkowy nastrój. We wtorek, 24 listopada 2017 r. na lekcjach wychowawczych spotkaliśmy się na hali sportowej, by wspólnie obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów. Punktem kulminacyjnym było złożenie białej stokrotki przy obrazie Matki Boskiej przez Karola Wojtyłę, w którego wcielił się Ignacy Strażyński z I klasy szkoły podstawowej.
   Jako szkoła, która od 2007 r. nosi imię Jana Pawła II, czujemy się zobowiązani do szanowania i wspominania postaci Papieża Polaka. Jednym z działań wyrażającym naszą pamięć i szacunek jest coroczne świętowanie Dnia Patrona, do którego przygotowujemy się z wielkim zaangażowaniem. W tym roku o życiu Karola Wojtyły opowiedziały dzieci ze szkoły podstawowej, w formie starannie wyrecytowanych wierszy. O naszym patronie śpiewał też chór szkolny, czyli Milena Koźlik, Anna Haręźlak, Justyna Kryś, Sandra Jąder i Konrad Marszałek. Hymn Szkół im. Jana Pawła II szczególnie wzruszył widzów, bo był zaśpiewany z ogromną pasją. Wzruszająca była także scena, w której mały Karol Wojtyła (Ignacy Strażyński) modlił się wraz ze swoją matką (Anną Haręźlak) do Matki Boskiej i złożył przy jej obrazie symboliczną, białą stokrotkę. 
  Całe przedstawienie odbyło się dzięki staraniom p. Nowak, p. Murek, p. Garnczarskiej i p. Wawrzyniakowi. Dopełnieniem uroczystości był komentarz naszej Pani Dyrektor na temat apelu. Podziękowała wszystkim uczniom biorącym udział w przedstawieniu i organizatorom wymienionym wcześniej. Pochwaliła też publiczność, która na czas przedstawienia zachowała pełną powagę. 
   Bezpośrednio po apelu młodzież mogła udać się do stołówki szkolnej, aby, jak co roku, zakupić pyszne, papieskie kremówki za symboliczne dwa złote. Słodkości upiekła Rada Rodziców.  


   Wszyscy byli uroczyście ubrani, co oznacza ogromny szacunek do Patrona. To wydarzenie z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.
redaktor: Moniek  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4145535      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia