Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Dzień Pluszowego Misia2020-11-25  

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Pluszowy miś – historia niezwykłej maskotki

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dzieci zawsze chętnie przynosiły swoje misie do szkoły i czytaliśmy, jakieś historyjki o niedźwiadkach. W tym roku jest to niemożliwe, ale wiele osób nadesłało "wesołe" fotografie z swoimi pluszowymi misiami.

GALERIA - ZJĘCIA

foto-animacja1    -    foto-animacja2

Niestety niektórzy nadesłali zdjęcia z różnymi pluszakami-zwierzakami, a to miały być tylko pluszowe misie. Wyróżnienia za pomysłowość otrzymują następujące osoby:

1.Jagoda Rybarczyk

2.Mateusz Matysiak

3.Miłosz Gracz

4.Natalia Wittke

5.Jan Michałka

6.Marzena Szymańska

7.Anna Drożdżyńska

8.Wojtek Thiel

9.Piotr i Paweł Flieger

Upominki dla wszystkich uczestników zabawy przygotowała p. dyr. Małgorzata Zielińska i Rada Rodziców SP Mochy.

E. Wita                       

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6714802      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia