Strona główna -> BIBLIOTEKA PUBLICZNA
         IMIENINY:
 Dzień Postaci z Bajek 20162016-11-07  
Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. Z tej okazji mocheńska biblioteka zaprosiła dzieci z dwóch najstarszych grup z Przedszkola w Mochach na warsztaty biblioteczne pod nazwą "Parada Postaci z Bajek". Biletem wstępu było przyniesienie przez każde dziecko własnoręcznie wykonanej ilustracji przedstawiającej bajkową postać z dowolnej książki.
Już na samym wstępie wszystkie dzieci "paradnym krokiem" przeszły przez bibliotekę z podniesionymi "biletami", następnie zajęły wygodne miejsca siedzące. Wtedy nadszedł czas na zagadki słowne i takie z dopasowywaniem "bajkowych" pacynek do odpowiedniej książki. Wszystkie odpowiedzi były prawidłowe, co jest dowodem na to, że dzieci znają postaci z różnych bajek, nie tylko tych telewizyjnych, ale też książkowych.
Jak to w bibliotece, odbyło się głośne czytanie, tym razem opowiadania, którego głównym bohaterem była Fefe - mucha, która latała samolotem, prowadziła swój samochód i jeździła na nartach. Wszyscy przedszkolacy słuchali z zainteresowaniem i niedowierzaniem, po czym zgodnie stwierdzili "Takich much na świecie nie ma!- ale w bajkach wszystko jest możliwe".
Jak parada, to i strój musi być "paradny" - wszystkie dzieci zrobiły sobie papierowe "muszki", które chętnie założyły na szyję, po czym ustawiły się do wspólnego zdjęcia. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał książeczkę z bajkowymi kolorowankami.


redaktor: Rozalia L.  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 3875829      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia