Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 EDUBALLS TO PIŁKI, KTÓRE BAWIĄC UCZĄ!2017-03-27  

W poniedziałek odbyły się w naszej szkole warsztaty z udziałem wielu gości, nauczycieli, uczniów. Warsztaty poprowadził gość z Akademii Wychowanie Fizycznego we Wrocławiu. Przywiózł piłki edukacyjne, które zainteresowały naszych uczniów. Chętnie uczestniczyli w zajęciach ruchowych z wykorzystaniem kolorowych piłek. Goście obserwowali, jakie możliwości stwarza zestaw piłek, Poznali kilka sposobów ich wykorzystania.

Umieszczone na piłkach litery, cyfry oraz znaki pozwalają na ich wszechstronne wykorzystanie w różnych obszarach nauki. Dzieci uczestniczące w zajęciach ruchowych z EDUballs zdobywają wiedzę i umiejętności, nie tylko ruchowe, ale również z języka polskiego, matematyki, języków obcych i innych edukacji.

Dzieci poznają kolory, litery, cyfry, znaki matematyczne i interpunkcyjne oraz mnóstwo zasad związanych z treściami edukacji językowej i matematycznej oraz rozwijają zdolności motoryczne i doskonalą umiejętności ruchowe m.in. podania i chwyty piłki, kozłowanie i rzuty, odbicia i przyjęcia oraz uderzenia do bramki i wiele innych.

Nasi uczniowie wrócili z zajęć bardzo zadowoleni, chętnie częściej  uczestniczyliby w takich lekcjach..

Joanna Koziołek           
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4021256      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia