Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Egzamin gimnazjalny2018-04-20  

   Egzamin gimnazjalny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu gimnazjalistów. Do tego testu przygotowywali się od trzech lat. Był stres, były nerwy, ale była też nauka. Wzięli czarny długopis w dłoń i przygotowani poszli pisać... przez trzy dni!

   Pierwszego dnia młodzież pisała "część humanistyczną", czyli historię, WOS i język polski. O godzinie 8:00 wszyscy trzeciogimnazjaliści zebrali się w szkole, przy wejściu na halę sportową. Każdy był elegancko ubrany i doskonale przygotowany, ale mimo to, wszyscy byli bardzo nerwowi. 

O godzinie 9:00 odbyła się pierwsza część, czyli historia i WOS. Część ta trwała 60 minut. Każdy losował karteczkę z numerem miejsca i dostał kopertę ze swoimi danymi. Potem wszyscy weszli na halę sportową, gdzie ustawione były ławki. Na początku Pan Dyrektor - Jerzy Bortniak - przedstawił zasady i powiedział, co uczniom wolno, a czego nie. W komisji zasiadało trzech nauczycieli - Pan Dyrektor, Pani Honorata Paterek i Aneta Matuszczak - nauczycielka z Bucza. Kiedy egzamin się skończył, młodzież przeszła do stołówki, żeby zjeść bułki i wypić herbatę, przygotowane przez panie kucharki. Po posiłku uczniowie przeszli z powrotem do hali sportowej na część z języka polskiego. Wszyscy spodziewali się rozprawki, jako wypracowania, a tu... CHARAKTERYSTYKA! Po minach gimnazjalistów nie można było odczuć zadowolenia... Na szczęście mamy w szkole świetne polonistki, które wspaniale przygotowały ich do każdego tematu. Gdy egzamin dobiegł końca, wszyscy wyszli z hali z ulgą. Mamy nadzieję, że każdy dał z siebie wszystko i wyniki będą jak najlepsze!

   W dzień drugi na ławkach zagościły testy z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Jak w dniu pierwszym, uczniowie przyszli do szkoły na 8 rano, żeby wylosować miejsce i dostać kopertę z danymi oraz poznać zasady obowiązujące podczas testów. O godzinie 9 rozpoczęła się część przyrodnicza, która trwała 60 minut. Po tej części znów była przerwa na posiłek przygotowany przez kucharki. Po przerwie około godziny 11 rozpoczęła się część matematyczna, która trwała 90 minut. W tym dniu w komisji zasiadał znów Pan Dyrektor wraz z Panią Adelą Piosik i Grzegorzem Jankowiakiem, nauczycielem z Bucza. Znów po wyjściu ze szkoły uczniowie odetchnęli z ulgą. W tym dniu trzeba było bardzo logicznie myśleć, na szczęście nasi uczniowie nie mają z tym problemu!

  Dzień trzeci - język angielski. Wszystko odbywało się prawie tak samo, jak w poprzednich dniach, z jednym wyjątkiem - egzamin odbywał się w stołówce. Najpierw gimnazjaliści pisali część podstawową, potem przerwa na posiłek, znów przygotowany przez nasze wspaniałe kucharki, a na końcu część rozszerzona z języka. Tylko jeden z naszyuch uczniów wybrał język niemiecki, który jak twierdzi, poszedł mu świetnie. Miejmy nadzieję, że gimnazjalistom piszącym egzamin z języka angielskiego poszło równie dobrze. W ostatnim dniu w komisji zasiadał Pan Dyrektor, Pani Zdzisława Ślusarenka i Paweł Domagała z Bucza. Tym razem uczniowie wyszli z egzaminów bardzo zadowoleni, bo był to już ich ostatni test.

   W imieniu wszystkich uczniów trzeciej klasy gimnazjum, pragnę podziękować wszystkim nauczycielom, którzy tak wzorowo przygotowali nas do testów gimnazjalnych. To dzięki wam nic nas nie zaskoczyło. Napisaliśmy najlepiej, jak tylko mogliśmy. Wiemy, ile nerwów kosztowało was uczenie nas. Za to wszystko z całego serca dziękujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

Jeżeli ciekawi kogoś, jak wyglądały arkusze to zapraszamy na stronę CKE:

ARKUSZE TESTÓW

   Teraz pozostało czekać na wyniki. Przyjdą one do naszej szkoły w ostatnim tygodniu nauki. Zdania uczniów na temat egzaminów były podzielone, jedni mówili, że "było proste", za to inni twierdzili, że "mega trudne"... Wszystko okaże się w czerwcu, trzymajmy kciuki za jak najlepsze wyniki!


<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4898483      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia