Strona główna -> RYWAL-KLON -> Seniorzy
 Faworyt poległ na naszym boisku!2010-09-12
Po trzech wyjazdowych meczach, w których mocheńscy piłkarze zanotowali jedno zwycięstwo (efektowne i prestiżowe 5-1 z "SOKOŁEM" Kaszczor) i dwie porażki, mogliśmy wreszcie obserwowoać zmagania w leszczyńskiej klasie okręgowej na naszym stadionie.
Rywal znów był z górnej półki, bo do Moch przyjechali piłkarze z Chorzemina, którzy rokrocznie pukają do wyższej klasy rozgrywkowej. Kalendarz rozgrywek nie rozpieszcza naszych zawodników i od początku rundy stawia na ich drodze rywali z górnej części tabeli. Skoro więc jednak udało się w tych pięciu spotkaniach uzyskać połowę punktów, to nie dość, że nie ma powodów do marudzenia, a wręcz są do zadowolenia.
Sam mecz rozpoczął się tyleż obiecująco, od zdecydowanych ataków gospodarzy, co niepokojąco nerwowo, w poczynaniach formacji obronnej i to zarówno w czynach, jak i gestach. Na szczęście, tak jak szybko się pojawiły, tak szybko zniknęły i do końca meczu udało się zachować czyste konto w pozycji "straty bramki". W jednym przypadku była to jednak zasługa wyłącznie naszego bramkarza, który broniąc strzał z dziesięciu metrów nie tylko wszystkich na stadionie zaskoczył, ale i udowodnił, że zna swój fach.

Nasi piłkarze wprawdzie nie stwarzali sobie naprawdę dogodnych sytuacji do strzelenia gola, ale go zdobyli. Świetnie wykonany rzut wolny i piłka w zamieszaniu znalazła drogę do bramki gości jeszcze w pierwszej połowie (patrz fotka w zajawce).
W drugiej, takich sytuacji nie brakowało w samej końcówce meczu, kiedy to rywale już się odkryli. Wtedy nasi, już rezerwowi napastnicy powinni byli przeciwnika dobić. Nie udało się, ale zwycięstwo zostało dowiezione do końca, więc znęcać się nad nimi nie będziemy. W końcu niedawno widzieliśmy, co wyprawiał w jeszcze lepszych sytuacjach reprezentant Polski.

liczba odwiedzin: 6026770      online: 1