Strona główna -> AZYMUT -> Aktualności
         IMIENINY:
 Ferie na biegowo...2017-02-13  

HKS"Azymut" Mochy tradycyjnie spędzał ferie na sportowo. Starsza grupa zawodników uczestniczyła w tygodniowym obozie kondycyjnym w górach. Mieszkali w maleńkiej wypoczynkowej dzielnicy Jeleniej Góry – Jagniątków – skąd prowadzi wiele szlaków w Karkonosze. Śniegu w ferie nie brakowało, więc treningi skupiały się głównie na szlifowaniu formy biegowej i doskonaleniu ogólnej sprawności. Góry są takim terenem, który wymusza na biegaczu trening siłowy, bo jest pod górę i nie ma innej rady. A kilkunastokilometrowe wycieczki biegowe świetnie rozwijają wytrzymałość, a przy tym jakie widoki...
Jednego dnia zawodnicy na biegowo zdobyli zamek Chojnik, innego wodospad Szklarki. Dużo frajdy naszym obozowiczom sprawiły narty biegowe w Jakuszycach. Tam kilometrów w nogach się nie czuje , a warunki do jazdy w tym sezonie były wyjątkowo dobre. Ku zdrowotności małe SPA - "krioterapia" w górskich strumykach, sauna i wojna na śnieżki w strojach kąpielowych. Na niektórych kaszlących i zasmarkanych obozowe praktyki zadziałały leczniczo. Wieczorami był czas na analizę treningów i omówienie planów na nadchodzący sezon.

A sezon zapowiada się on interesująco i pracowicie.

Kilka fotek z obozu

    Dla naszej młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej rozpoczął się poważny okres przygotowań do nowego sezonu i ważnych zawodów min. do Mistrzostw Świata Szkół w Biegu na Orientację, które odbędą się w dniach 22-28 kwietnia b.r na Sycylii we Włoszech. Do reprezentacji Polski na tę imprezę zakwalifikowało się 11 zawodników naszego klubu. Dla nich to wielkie przeżycie, Sycylia to szczyt marzeń. Życzymy im wytrwałości w przygotowaniach i dobrej orientacji na sycylijskiej ziemi. Wyjazd jednak kosztuje, dlatego prosimy o wsparcie, obiecując że będziemy i Azymut i mocheńską szkołę reprezentować godnie, dając z siebie wszystko.

Filmik o sponsoring. - link do filmu

Dla młodszej grupy orientalistów zorganizowaliśmy 3 – dniowy biwak w Górsku. Gościli nas p. Murek w zagrodzie agroturystycznej, gdzie można także zimą miło spędzić czas. Warunki pogodowe były dobre, choć było mroźno i trzeba było szybko biegać, aby się nie wychłodzić.
W trzy dni udało nam się przeprowadzić 4 treningi techniczne na mapie, po południu zajęcia teoretyczne z biegu na orientację, a wieczorem ognisko i wspólne biesiadowanie przy kalamburach. Dzieciaki wspólnie przygotowywali śniadania i kolacje. Prowadzili niepisany ranking, która grupa przygotuje smaczniejszy posiłek.
No i niektórzy miło mnie zaskoczyli.Takie wyjazdy dużo dają naszym zawodnikom, szczególnie tym najmłodszym. To dobra szkoła życia – uczy samodzielności, wzmacnia i hartuje młode pokolenie.

Kilka fotek z biwaku

Honorata Paterek               

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4886112      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia