Strona główna -> S P M
         IMIENINY:
 FERIE... nie tylko na wsi!2016-01-29  

Stowarzyszenie Przyjaciół Moch kolejny raz zorganizowało wypoczynek zimowy dla dzieci. Grupa 45 osób w wieku od 6 do 13 lat przez pięć dni uczestniczyła w zajęciach pod hasłem ,,Ja też potrafię …”, gdyż oprócz zajęć rekreacyjno- sportowych, były też edukacyjne, mające na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat naturalnych materiałów takich jak: wełna, drewno, papier i filc. Uczestnicy poznali właściwości tych surowców, a następnie wykonywali z nich różne prace- dekoracyjne i użytkowe. Na warsztatach plastycznych w Sali wiejskiej dzieci wykonały kolorową ,,pajęczynkę” z wełny, a następnie ozdobiły ją filcowymi ozdobami. Podczas pobytu w Muzeum Okręgowym w Lesznie miały możliwość samodzielnego czerpania papieru i zapoznały się z dziejami papieru i papiernictwa. Oprócz tego zwiedzaliśmy wystawę pt. ,,Leszczyńscy zegarmistrzowie”, gdzie obejrzeliśmy stare zegary, olbrzymie wskazówki i wahadła zegarowe oraz warsztat i narzędzia zegarmistrzowskie. Eksponaty znajdujące się na tej wystawie pochodzą z prywatnych zbiorów pana Janusza Skrzypczaka-mieszkańca Leszna. Natomiast podczas wycieczki do Głogowa, uczestnicy wzięli udział w warsztatach ,,Majsterkowo” organizowanych przez sklep Castorama. Dzieci wykonały z drewna skrzynkę na narzędzia. Niektórzy mieli okazję pierwszy raz w życiu wbijać gwoździe. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, bo dostali swoje prace do domu, a oprócz tego wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa w warsztatach, pamiątkowe długopisy i ołówki. My nie byliśmy gorsi i wręczyliśmy organizatorowi tych zajęć gadżety promujące nasz powiat i gminę. Był bardzo mile zaskoczony, bo pierwszy raz ktoś ich obdarował.

Oprócz zajęć praktycznych byliśmy w kinie na filmie ,,Alwin i wiewiórki”. We Wolsztynie odwiedziliśmy Falapark oraz wystawę malarstwa Joanny Agnieszki Samborskiej pt. ,,Malowane pióra” zorganizowaną przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn. Jest to niezwykłe malarstwo, bo na ptasich piórach. Malarka na piórach -gołębich, strusich, łabędzich, bocianich- namalowała różne ptaki oraz kwiaty w ich naturalnych kolorach. Jak się dowiedzieliśmy, głównym narzędziem pracy przy tych obrazach jest pędzelek o 3 …włoskach. Obrazki są cudowne. Zachęcam do obejrzenia zdjęć. W Głogowie bawiliśmy się w O.K.Parku, jest to rodzinne centrum rozrywki. Tu wszyscy mogli spróbować gry w kręgle, najmłodsi stwierdzili, że był,, krzywy tor” , bo nie udawało im się strącić kręgli, a potem wszyscy bawili się w dużej kolorowej sali zabaw. Następnie pojechaliśmy do zamku głogowskiego, w który obejrzeliśmy stałą wystawę archeologiczną oraz wystawę czasową przedstawiającą część zbiorów Muzeum Zabawek z Karpacza. Eksponaty były bardzo ciekawie zaaranżowane w zamkowych komnatach. Ostatniego dnia na hali szkolnej odbyła się olimpiada sportowa oraz konkurs rysunkowy. Jak zawsze na zakończenie, wszyscy zawodnicy otrzymali upominki .

Dziękuję paniom nauczycielkom- wolontariuszkom: Renacie Patalas, Lidii Kluczyńskiej, Krystynie Grabiec, Katarzynie Filipek, Bogumile Ganczarskiej, Adeli Piosik, Joannie Koziołek, Annie Kruk i Danucie Skulskiej i p.Bożenie Knop za pomoc w opiece nad uczestnikami wypoczynku.


Podziękowania składam również Starostwu Powiatowemu we Wolsztynie, Urzędowi Gminy w Przemęcie oraz Radzie Sołeckiej Wsi Mochy za przekazane środki finansowe, dzięki którym taki wypoczynek można zorganizować oraz Dyrekcji Szkoły w Mochach za bezpłatne udostępnienie bazy lokalowej.

Organizator wypoczynku

Elżbieta Wita

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6027329      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia