Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Ferie, a w szkole gwarno i wesoło…2021-01-10  

Podczas ferii nasza szkoła zorganizowała półkolonię, która trwała od 4 do 8 stycznia 2021r. Brało w niej udział 33 uczniów z Moch, Solca, Solca Nowego i Nowej Wsi. Uczestnicy wypoczynku brali udział w warsztatach plecionkarskich, podczas których wyplatali koszyczki i wianki z wikliny oraz w warsztatach ekologiczno-plastycznych. Na tych zajęciach uczyli się segregować śmieci, poznali możliwości ponownego wykorzystania surowców wtórnych, takich jak butelki, opony, słoiki itp. Potem samodzielnie ozdabiali płócienną torbę na zakupy. Ciekawe zajęcia przygotowała uczniom p. Danka, która nauczyła nas wykonywać piniaty na słodycze. Kiedy oklejone balony wyschły, to dzieci je ozdabiały, a na koniec półkolonii otrzymały w nich słodycze.

Oprócz zajęć artystycznych było dużo spotkań. W poniedziałek odwiedził nas wójt Gminy Przemęt p. Janusz Frąckowiak, który życzył dzieciom i opiekunom udanego wypoczynku i szybkiego powrotu do szkoły i nauki stacjonarnej. We wtorek było "magiczne spotkanie", bo przyjechał do nas iluzjonista Armand z Wolsztyna, który pokazał kilka ciekawych sztuczek. Pewnie by się one nie udały, ale dzięki pomocy małych asystentów z półkolonii wszystko poszło dobrze, co można obejrzeć na zdjęciach. W środę odwiedził nas p. Karol Pabich - mieszkaniec Moch, ale pracujący jako strażak PSP w Wolsztynie. Nasz gość przeprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w rożnych wypadkach. W czwartek mieliśmy wizytę przedstawicieli Sanepidu z Wolsztyna i naszego dzielnicowego z Przemętu. Panie przeprowadziły pogadankę, jak dbać o swoje zdrowie w czasie pandemii, a pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się na ulicy i przestrzegł przed wchodzeniem na lód.

W wolnej chwili, a było ich bardzo mało, bo wciąż coś się działo wychowawcy w swoich grupach głośno czytali nowe książki z biblioteki, które zakupiono dzięki pieniążkom pozyskanym przez nasze bibliotekarki. Również w grupach opiekunowie przeprowadzili pogadanki na temat szkodliwości picia alkoholu oraz stosowania używek, a następnie odbył się konkurs plastyczny. Za najciekawsze prace były nagrody, ale wszyscy otrzymali też upominki za udział.

Oczywiście zadbaliśmy też o kondycję naszych podopiecznych. Były spacery z kijkami oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne w hali sportowej. Pani Honorata przygotowała bardzo ciekawy tor przeszkód z elementami biegów na orientację. Była super ciekawa zabawa.

Pamiętaliśmy również o rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i 6 stycznia nasi uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Mochach i na grobach powstańców na cmentarzu.

Dziękuję:

- wolontariuszom –nauczycielom, którzy opiekowali się dziećmi podczas wypoczynku: paniom: Danucie Skulskiej, Joannie Koziołek, Małgorzacie Zielińskiej, Honoracie Paterek, Adeli Piosik, Izabeli Surmacewicz-Knop, Karinie Umławskiej, Renacie Patalas i panu Jerzemu Bortniakowi,

- pracownikom szkoły, którzy realizowali zadania wyznaczone przez organizatora wypoczynku/śniadania, sprzątanie i dezynfekowanie pomieszczeń, prace biurowe

- Panu Wójtowi gminy  Przemęt - Januszowi Frąckowiakowi za dofinansowanie wypoczynku, dzięki któremu odbyły się atrakcyjne warsztaty.

Kierownik półkolonii

Elżbieta Wita
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6622138      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia