Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 FESTYN RODZINNY 20162016-06-05  

5 czerwca 2016 odbył się FESTYN RODZINNY zorganizowany dla przedszkolaków i ich rodzin.
    W niedzielne przedpołudnie plac przedszkolny zmienił się nie do poznania! Wszyscy byli zadowoleni, gdyż pogoda w tym dniu dopisała. Pojawiły się piękne kwiaty i balony. Tatusiowie ustawili kolorowe namioty chroniące przed promieniami słonecznymi. Chcąc umilić rodzicom i dzieciom czas przygotowano wiele atrakcji: zabawy przy muzyce, sprzedaż cegiełek, trampolinę, kąciki; plastyczny i sportowy. Uczestnicy festynu mogli kupić w kąciku gastronomicznym napoje, pyszne ciasta upieczone przez mamy, a także kiełbaski z grilla, hot-dogi i popcorn. Hitem okazało się malowanie twarzy. Dzieci ustawiały się w długich kolejkach, aby ich twarze przeobraziły się w kolorowe zwierzaki, kwiaty, czy symbole narodowe.
FESTYN rozpoczął się o godzinie 15.00. Pani Dyrektor Barbara Utrata serdecznie powitała rodziców i dzieci. Następnie przedszkolacy zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne w programie artystycznym. Były wierszyki, piosenki, tańce narodowe oraz układy choreograficzne z okazji zbliżającego się EURO 2016 w piłce nożnej. Dzieci z dwóch najstarszych grup powiedziały wierszyk i zaśpiewały piosenkę w języku angielskim. Przedszkolacy słowem i piosenką dziękowały swoim Rodzicom za ich trud ,,codziennej opieki”.
Grupa najstarszych przedszkolaków z rodzicami pod przewodnictwem P. Eli W. wystąpiła w scence rodzajowej powiązanej z pokazem mody ,,Rodziny z różnych epok”.
Po części artystycznej całe rodziny zgromadzone na placu przedszkolnym udały sie na poczęstunek, a na najmłodszych czekały kolejne atrakcje przewidziane na ten dzień. Dzieci uczestniczyły w różnych konkursach i zabawach przy muzyce prowadzonych przez P. Grzegorza T. Nasi laureaci konkursów: recytatorskiego i piosenki wystąpili przed publicznością. Wszystkich nagrodzono gromkimi brawami.
Dzięki uprzejmości strażaków OSP Mochy można było zobaczyć jak działa sprzęt strażacki i dowiedzieć się, w jakich okolicznościach ma on zastosowanie. Od organizatorów festynu wszystkie dzieci będące na festynie otrzymały lody.
FESTYN RODZINNY okazał się dla dzieci źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. Istotne było to, że dzieci mogły aktywnie z udziałem rodziców uczestniczyć w wielu zabawach i konkursach.
Cała impreza trwała do późnych godzin popołudniowych.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji naszego Festynu Rodzinnego: Dyrekcji, Radzie Rodziców, personelowi przedszkolnemu, sponsorom oraz rodzicom z grupy p. Danki i p. Anety.


                                                                                                                                        Organizatorzy


redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4886092      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia