Strona główna -> MOCHY -> Mochikanie
         IMIENINY:
 Festyn Świętojański:)2006-06-30  

24 czerwca na stadionie w Mochach odbył się Festyn Świętojański. Pierwsze godziny były głównie przeznaczone dla najmłodszych. Wiele konkurencji i wspólnych zabawa odciągnęło dzieciaki od mam, które podziwiały swoich mężów na kładach.

Typowa rywalizacja (a raczej świetna zabawa oparta na konkurencjach) zaczęła się dopiero koło godziny 19. Do konkurencji stanęło kilka drużyn: KGW, KERiI, Ramol, Rywal Klon, OSP, Przedszkole i Szkoła. Do pierwszej konkurencji, tj. toru przeszkód, stanęli najmłodsi reprezentanci poszczególnych drużyn. Wszyscy spisali się znakomicie, a za swoje poczynania dostali słodki upominek;)

Drugą konkurencją (a zarazem jedną z najbardziej emocjonujących) było ciągnięcie liny. Silna ekipa z "Rywal-Klon", zrehabilitowała się po pierwszej- niezbyt udanej- konkurencji i „przeciągnęła” na swoje konto 8 punktów. Drugie miejsce zajęło OSP, które dzielnie walczyło z piłkarzami o wygraną

Dwa ognie - czyli jedna matka + 7 dzieciaków (niekoniecznie w wieku przedszkolnym;) ), były jedną z kolejnych konkurencji. Tutaj pole do popisu miał każdy. Liczyła się przede wszystkim zwinność i siła uderzenia;) Tę konkurencję również wygrali piłkarze.

„Taczki” czy „Jazda rowerem i strzał do balonika” zostały przyjęte z równie dużym entuzjazmem co „ciągnięcie liny”. Również te konkurencje wygrał Rywal Klon.

W rzucie workiem na szóstkę z plusem zasłużyła OSP:)

Każda drużyna dostała dodatkowe 5pkt, za przygotowanie wianka świętojańskiego. Począwszy od pięknych wianków z kwiatków, poprzez fantazyjne wianki z kaczuszką, kończąc na „różanej piłce nożnej”- wszystkie wianki zasługiwały na pierwsze miejsce.

Jednak całe rozgrywki wygrali piłkarze z Rywal Klon. Inne drużyny dały z siebie wszystko, jednak trzeba przyznać, że wyjątkowo ciężko pokonać wyćwiczonych i wysportowanych „kopaczy murawy”;)

Wszystkim drużyną gratulujemy zajętych miejsc, oraz zachęcamy do wzięcia udziału w konkurencjach w następnych latachJ


<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6170097      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia