Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Filharmonia na orientalną nutę...2018-10-23  

23 października 2018 r. w szkolnej auli rozbrzmiewała muzyka wywodząca się z Indii, a tancerki zaproszone przez prowadzącego ubrane były w pięknie ozdobione stroje hinduskie. Takie stroje są szyte ręcznie, a szycie trwa około miesiąca. 

Najpierw panie przedstawiły "taniec brzucha", jedna z nich miała na sobie pas z drogimi kamieniami, który ważył 2 kg. Następnie tancerki zaprezentowały tańce hinduskie z rekwizytami. Pierwszy z nich złote skrzydła zwane izis, wzbudziły zachwyt wśród uczniów. Drugim rekwizytem użytym w tańcu był świecznik zwany szamadanem. W Indiach tancerka zakładała go na głowę i oświetlała nim drogę gościom, którzy przybyli na wesele. W trzecim tańcu paniom towarzyszyły woale czyli kawałki materiału jakby welony. 

Następnie "hinduski" pokazały na modelce, którą została pani Marta sposób zakładania sari - pięciometrowego materiału ozdobionego złotą lamówką. Jest to strój, który codziennie zakładają hinduskie dziewczyny. Nie było to proste zadanie, zobaczcie sami na filmiku. 

Pod koniec spotkania prezenter objaśnił słuchaczom co oznacza wyraz boolywood, a mianowicie jest to taniec z akcją i śpiewem opowiadający jakąś historie. Przy tym jest jeszcze zjawisko powiększania się grupy tancerzy, o kolejnych tańczących. Nasi uczniowie próbowali swoich sił we wszystkich przedstawianych tańcach, ale jak wspaniale zatańczyli w stylu bolywoodzkim, możecie ocenić, oglądając filmy.

GALERIA FOTO

FILM-1 - FILM-2FILM-3 - FILM-4 - FILM-5

E. Wita         

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6009599      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia