Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 FILHARMONIA 2019-10-25  

W piątek 25 października, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Zielonogórskiej. Spotkaliśmy się z rdzennymi Indianami z Ameryki Południowej z zespołu Leyenda. Na początku prowadzący przypomniał zasady zachowania się na koncertach: nie jemy i nie pijemy podczas koncertu oraz nie rozmawiamy. Następnie przyszedł czas na cudowny koncert.
Indianie mieli przepiękne indiańskie stroje, barwne pióropusze i wiele różnych ozdób z piór, kości i rzemieni, oraz oryginalne indiańskie instrumenty: instrument z drzewa bambusowego -tojos, flety – keny, grzechotki z łupinek orzecha – czak - czas oraz deszczowy kijek i bębny. Dzieci poznały wiele szczegółów z życia indiańskiej wioski. Zobaczyły tipi, czyli dom Indian wykonany ze skóry. Koncert wszystkim bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa dla naszych artystów.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pokrycie kosztów koncertu.

Agnieszka Miś

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4896616      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia