Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Film w teatrze?...2017-12-11  

Uczniowie klas I-III udali się do Domu Kultury w Wolsztynie na przedstawienie pt. "Szewczyk Dratewka na planie filmowym". Było to nietypowe przedstawienie, takie "dwa w jednym". Dzieci poznały treść baśni, a jednocześnie uczyły się, jak powstaje film. Narrator opowiadał baśń, a reżyser mówił o swojej pracy, przedstawiał współpracowników i omawiał ich zadania. Do współpracy, w charakterze aktorów, zaproszono dzieci, które wchodząc na widownię otrzymały "szczęśliwe bilety". 

Młodzi aktorzy wcielili się w role: mrówek, pszczółek, kaczek, mieszczan, a nawet księżniczek. Ustawiali się na planie filmowym i odgrywali wyznaczone role, a wszystko to zostało nagrane przez profesjonalne kamery. Widzowie także uczestniczyli w tworzeniu filmu. Wykonali zaprezentowany układ choreograficzny i wydawali różne dźwięki i okrzyki.

 Za kilka tygodni, zaraz po zmontowaniu, otrzymamy film, który powstał przy naszym współudziale na scenie Wolsztyńskiego Domu Kultury. To była ciekawa lekcja.

J.K.

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4021148      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia