Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Gimnazjaliści też byli na kinowej lekcji!2016-10-12  

12 października 2016 r. o godz. 9.00 klasy II Gimnazjum wybrały się do kina Mulitikina w Poznaniu na lekcję o filmie pt. „Magia kina”. Lekcje w kinie organizuje Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina.

Lekcję dla gimnazjalistów prowadził aktor Krzysztof Cybiński. Uczniowie mogli prześledzić etapy powstawania filmu, a także dowiedzieć się wielu szczegółów technicznych realizacji filmu. Np. dowiedzieli się, że dla Spidermana zbudowano specjalny ruchomy pokój, który obracał się dookoła, aby aktor mógł „chodzić” w naturalny sposób po suficie, a Tom Cruise bez kaskadera uciekał po ścianie wieżowca w „Mission: Imposible 5”. Uczniowie dowiedzieli się także, w jaki sposób powstają wykorzystywane przez filmowców dźwięki oraz jak radzą sobie filmowcy, gdy pogoda pomiesza im szyki.

Po lekcji obejrzeliśmy bardzo wzruszający holenderski film pt. „Ósmoklasiści nie płaczą”. To historia dwunastolatki, która mimo choroby nie traci pozytywnego nastawienia do świata. Na wszystkich film zrobił ogromne wrażenie, bo w finezyjny sposób dotykał poważnego tematu.

Renata Bortniak       

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3921744      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia