Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 GWIAZDKA W PRZEDSZKOLU2016-12-22  

Dzień 22 grudnia 2016 roku należał do dni długo wyczekiwanych przez dzieci, gdyż Gwiazdka w przedszkolu to jedna z najmilszych uroczystości. Już od samego rana przedszkolacy przybyli do przedszkola odświętnie ubrani, aby uczestniczyć w zaplanowanych na ten dzień wydarzeniach.
Na początku Pani Dyrektor Barbara Utrata przywitała wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola w sali maluchów. Następnie przy dźwięku kolęd wszyscy składali sobie świąteczne życzenia i dzielili się opłatkiem. Główną atrakcją tego dnia była jednak wizyta Gwiazdora i to jego wypatrywały wszystkie dzieci od samego rana. Pojawienie się Gwiazdorów w przedszkolu wzbudziło u dzieci wiele radości. Dla strudzonych wędrówką gości przedszkolacy przygotowali występ, a w zamian otrzymali wyjątkowe prezenty - niespodzianki. Dzieci musiały jednak obiecać Gwiazdorom, że będą równie grzeczne przez cały kolejny rok. Nie mogło również zabraknąć pamiątkowych zdjęć.
Następnie wszyscy wspólnie usiedli do pięknie nakrytych stołów, na których nie brakowało świątecznych przysmaków i słodkości przygotowanych przez nasze panie kucharki. Uroczystą Wigilię poprzedziła wspólna modlitwa i słuchanie fragmentu Pisma Św. czytanego przez jedną z nauczycielek.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje
Dzień ten pełen wrażeń i niespodzianek upłynął bardzo szybko i tylko szkoda, że znów musimy na niego czekać cały rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości. 

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4451085      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia