Strona główna -> AZYMUT -> Aktualności
         IMIENINY:
 Historyczne złoto!!!2011-07-23  

22 lipca 2011r. przejdzie do historii HKS Azymut Mochy, w tym dniu zawodniczka tego Klubu Katarzyna Galla zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jest to pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski zdobyty w biegu indywidualnym przez zawodnika Azymutu.

Piątkowy bieg średniodystansowy rozgrywany był w bardzo trudnym terenie – bagna, tereny podmokłe (starorzecza Narwi), widoczność i przebieżność utrudniał wysoki podszyt. Kasia od początku biegła bardzo dobrze, równo, nie popełniła błędu. Czas jaki uzyskała na dystansie 3,6 km z 14 punktami kontrolnymi to 26:41. Druga Aneta Białkowska z Łodzi i trzecia Basia Żebrowska z Mazowsza  straciły odpowiednio 46 i 47 sekund.

W sobotę odbyły się biegi sztafetowe, które zawsze są emocjonujące, ale tegoroczne długo zapadną w pamięci uczestników i trenerów. Zawodnicy Azymutu wystąpili w składach sztafet Wielkopolski. Od początku bardzo wysoko plasowała się sztafeta dziewcząt  Wielkopolska I ( w składzie Dominika Brajer - Arkady Raszków, Ola Hornik – Grunwald Poznań i Kasia Galla). Kasia (na ostatniej zmianie) wybiegła  na drugiej pozycji ze stratą niecałej minuty do zawodniczki z Wrocławia. Na trasie odrobiła jednak stratę i z dwuminutową przewagą wpadła na metę ku wielkiej radości całej ekipy Wielkopolski, a szczególnie koleżanek ze sztafety. Pozostałe sztafety żeńskie zajęły punktowane VII i VIII miejsca ( w składach z Kasią Kalitką, Kasią Mirecką i Klaudią Świniarek z Azymutu).

Również bardzo dobrze wypadły 3 sztafety chłopięce. Po emocjonującej końcówce Szymon Kaczmarek przyprowadził sztafetę Wielkopolska I na trzecim miejscu. Sztafety Wielkopolska II ( z Łukaszem Frankiem) i Wielkopolska III ( z Miłoszem Kalitką) były nieznacznie gorsze i zajęły miejsca 4 i 5. Cała ekipa Wielkopolski szalała z radości.

Zdobywczyni dwóch złotych medali Katarzyna Galla została uznana najlepszą zawodniczką Olimpiady. W klasyfikacji klubowej Azymut Mochy uplasował się na 4 miejscu a Wielkopolska na 2 miejscu w klasyfikacji województw.

Więcej informacji na WWW.bno.org.pl/oom, WWW.olimpiada-mazowsze.pl

Galeria azymutu WWW.azymutmochy.comlu.com

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6009608      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia