Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 INAGURACJA 2016-172016-09-01  
Nowy rok szkolny będzie nad wyraz ciekawy. Wszak kilka roczników ma przejść do historii. Ma, bo stuprocentowej pewności jeszcze nie mamy, że rozpoczynający naukę w gimnazjum uczniowie będą ostatnim, bo kolejnego naboru już ma nie być. Z kolei uczniowie klas szóstych nie napiszą sprawdzianu i nie ukończą szkoły podstawowej, tylko staną się... siódmoklasistami, chyba?! Czas pokaże, czy te, a może jeszcze inne zapowiedzi MEN staną się faktem.
Na inaugurację zjechali jednak w sporej liczbie goście. Był i wicewójt Mariusz Silski i Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Dominiak i radni całej Komisji Oświaty. Przyjechali nie tylko z życzeniami, ale by osobiście przyjrzeć się kończonym właśnie remontom, a raczej modernizacjom, które w naszej szkole miały miejsce w wakacyjnym okresie. A zmieniły się męskie toalety na obu piętrach i pokój nauczycieli i poprawki w salach polonistycznych, a przede wszystkim szkolny dziedziniec! Może wreszcie woda opadowa nie będzie spływać nam do piwnic, a przede wszystkim przestaniemy się wstydzić miejsca od strony boiska.


A propos boiska. Pan wójt zapowiedział, że... też nam zrobią nowe! I to już jesienią! Ja zacieram ręce, wuefiści niepokojąco przebierają nogami, a młodzież chyba jeszcze się nie domyśla, że znów zrobi mały cywilizacyjny kroczek naprzód. No to... do roboty! Bo wykazać musi się młodzież właśnie najbardziej. Pokażcie swój wysiłek, chęci, optymizm, szacunek i... działajcie. Niech wam nie przeszkadza żadna maruda.

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3572524      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia